Są nominacje do Eska Music Awards

We wtorek, 19 kwietnia w Pałacu Prymasowskim w Warszawie ogłoszono nominacje muzyczne do prestiżowych nagród ESKA Music Awards 2011.


2011.04.22

opublikował:

Są nominacje do Eska Music Awards

Wyróżnienia są przyznawane od 2002 r. przez słuchaczy Radia ESKA oraz Eska ROCK najlepszym polskim artystom. Rozdanie nagród, transmitowane na żywo przez TVP 2, odbędzie się podczas wielkiej gali ESKA Music Awards 28 maja w katowickim Spodku.

W tym roku kapituła Radia ESKA przydzieliła nominacje polskim artystom w sześciu kategoriach: Artysta Roku, Artystka Roku, Zespół Roku, Video Roku, Hit Roku, Klubowy Hit Roku. O nagrody muzyczne EMA – ESKA Music Awards rywalizować będą w 2011 roku następujące gwiazdy: 

Artystka Roku:

1. Ewa Farna

2. Ania Wyszkoni

3. Natalia Kukulska

4. Patrycja Markowska   

Artysta Roku:

1. Robert M

2. Andrzej Piaseczny

3. Wozz (Afromental)

4. Mrozu       

Zespół roku:

1. Kalwi&Remi

2. Volver

3. Afromental

4. Video

Hit roku:

1. Robert M – Super Bomb

2. Ewa Farna – Ewakuacja

3. Ania Wyszkoni – Wiem, że jesteś tam

4. Natalia Kukulska – Wierność jest nudna   

Video roku:1. Ewa Farna – Ewakuacja

2. Robert M – All Day All Night

3. Afromental – Rock’n’Rollin’Love

4. Monika Brodka – W pięciu smakach   

Klubowy hit roku:

1. Kalwi&Remi feat. MRX – Girls

2. Robert M – All Day All Wight

3. 3R – Shine on

4. C-Bool feat.Isabell – Body&Soul

Organizatorzy przygotowali również dodatkową niespodziankę muzyczną – w tegorocznej edycji pojawiła się po raz pierwszy kategoria – Nowa Twarz. Będzie to szansa dla utalentowanych debiutantów na zaistnienie na polskiej scenie muzycznej. Nominacje w tej kategorii otrzymali: Asia Ash, Rafał Brzozowski, Siostry Melosik oraz Iga. Zwycięzca otrzyma od Radia ESKA 500 000 zł na promocję w Radiu ESKA, ESKA Tv oraz w serwisie ESKA.pl.

O tym do kogo powędrują statuetki, jak co roku, zadecydują Internauci. Na swoich faworytów  będzie można głosować od 20 kwietnia za pośrednictwem strony internetowej Radia ESKA – www.ema.eska.pl.

Tegoroczna, dziesiąta gala, na której zostaną wręczone statuetki EMA ESKA Music Awards odbędzie się 28 maja w katowickim Spodku. Dwugodzinne show transmitowane będzie na żywo przez TVP 2. Organizatorzy zapowiadają wiele niespodzianek, w tym udział polskich oraz międzynarodowych gwiazd muzyki dance, pop i rock. Na gali zostaną również ogłoszone nagrody, przydzielone przez kapitułę ESKA artystom zagranicznym, w siedmiu dodatkowych kategoriach.

Wśród słuchaczy, którzy wezmą udział w głosowaniu na nominowane gwiazdy, rozlosowane zostaną specjalne zaproszenia VIP na uroczystość wręczenia nagród EMA 28 maja. Wejściówki na galę będzie można zdobyć biorąc udział w konkursach organizowanych przez lokalne stacje Radia ESKA, będą także dystrybuowane na ulicach miast. Bilety nie zostaną udostępnione do sprzedaży.

Polecane

Share This