Sąd wydał wyrok w sprawie „Białego misia”. Ostra reakcja Tymona Tymańskiego


2022.11.14

opublikował:

Sąd wydał wyrok w sprawie „Białego misia”. Ostra reakcja Tymona Tymańskiego

fot. kadr z wideo

Po siedmiu latach Sąd Okręgowy w Gdańsku ogłosił wyrok w sprawie autorstwa „Białego misia”, uznając, że kompozytorami i autorami tekstu są Jan Tarka i Janusz Kreft. Mężczyźni przekonują, że napisali tę piosenkę jeszcze w latach 60., Dotychczas w wielu źródłach – w tym na platformach streamingowych – wskazywano, że autorem jest Mirek Górski. Zdaniem Tymona Tymańskiego to właśnie on odpowiada za „Białego misia”.

Muzyk, który nagrał własną wersję przebojów na potrzeby „Wesela” Wojciecha Smarzowskiego, odniósł się do decyzji wymiaru sprawiedliwości, nie pozostawiając na niej suchej nitki.

Po sprawie trwającej siedem lat Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał wyrok w sprawie praw autorskich do słów i muzyki słynnej piosenki „Biały miś”…. I wydał wyrok błędny. Niesprawiedliwy.

Wysoki Sądzie… Krzywdzicie niewinnych ludzi – prawdziwego twórcę utworu, Mirka Górskiego z piskiego zespołu Dobosze, który napisał tę piosenkę dla swojej żony Marysi na początku lat 70., podczas pobytu w jednostce w Olsztynie. Przyznaliście prawa autorskie do tej piosenki oszustom… Którzy twierdzą, że napisali ją w latach 60… A na jedyny dowód mają dźwiękową pocztówkę, której wieku eksperci nie byli w stanie ustalić 😂😂😂😂😂😂 Brawo! Ale to nie koniec, będziemy szukać dobrego adwokata, który odkręci tę krzyczącą do nieba niesprawiedliwość. Wstydźcie się! Polska Temida jest najwyraźniej ślepa – ocenił Tymański.

Sąd przed wydaniem wyroku zasięgnął opinii biegłych m.in. z dziedzin muzykologii, fonoskopii i grafologii. Wyrok jest nieprawomocny.

Polecane

Share This