Saful przedstawił zaskakującego gościa. „Nad tym numerem od początku wisiało fatum”

Reprezentant Dixon37 szykuje solowy materiał.


2021.07.20

opublikował:

Saful przedstawił zaskakującego gościa. „Nad tym numerem od początku wisiało fatum”

Foto: P. Tarasewicz / CGM. PL

Kazik Staszewski kolejnym ogłoszonym gościem na debiutanckim albumie Safula. Krążek „Krok w chmurach” promowały już trzy utwory – „Cyberreal”, „LC500” z gościnnym udziałem ReTo, „Cisza” z Janem-rapowanie, a jego premiera została zaplanowana na 24 września bieżącego roku. Preorder w dalszym ciągu dostępny jest do zamawiania w dwóch limitowanych wydaniach na stronie www.preorder.pl.

„Jestem dilerem” – numer nagrany na koniec 2018 roku, miał być luźnym singlem wydanym jak najszybciej, który przypomni lub bardziej uświadomi ludziom, z jakiego klimatu pochodzę. Chodzi oczywiście bardziej o muzykę, a nie o handel dragami. Niestety od samego początku nad numerem wisiało dziwne fatum. Myślałem, że największym problemem będzie przekonanie Kazika, żeby jego wokal pojawił się w numerze. Wbrew przewidywaniom zgodę udało się uzyskać dosyć szybko, schody dopiero miały się zacząć. Numer został wysłany do różnych wytwórni i agencji muzycznych, krążył gdzieś pod spodem. Z jedną wytwórnią nawet dogadałem się na gębę, ale zmieniali zdanie tyle razy, że postanowiłem w końcu iść po swojemu i wydać całą płytę niezależnie. Za każdym razem gdy miałem kręcić klip do tego numeru, działo się coś, co nie pozwoliło z tym iść na przód, jakaś złośliwość zdarzeń, więc doszedłem do wniosku, że zostawiam to jak jest i jeśli numer na wyjść to dopiero z płytą – mówi o perypetiach związanych z utworem Saful.

Obecność Kazika na albumie Safula jest zaskakującym faktem. Raper zapowiadał połączenia z artystami z młodego pokolenia, o czym świadczyły współprace z Janem-rapowanie i ReTo, ale nikt nie spodziewał się, że sięgnie także po weterana i postać ikoniczną dla polskiego środowiska hip-hopowego. Jak artysta zapewnia – na płycie możemy spodziewać się jeszcze innych zaskakujących połączeń, tym bardziej, że Staszewski nie jest ostatnim gościem, który został zapowiedziany na krążku.

Wersja pre-orderowa, oprócz podstawowej tracklisty złożonej z 11 pozycji, zawiera dwa bonus tracki, 1 gram kolekcjonerskiego suszu CBD „Chmury” oraz okładkę, która odróżni limitowaną wersję od sklepowej.

Polecane

Share This