Saful stawia „krok w chmurach”

Tytułowy singiel zapowiadający nadchodzący album członka Dixon37.


2021.09.08

opublikował:

Saful stawia „krok w chmurach”

fot. Dagmara Szewczuk / @dagsoon

Po ujawnieniu wszystkich gości na płycie – ReTo, Jana-rapowanie, Karoliny Stanisławczyk i zaskakującej informacji o obecności na niej Kazika, Saful wypuszcza czwarty singiel promujący jego nadchodzące wydawnictwo – „Krok w chmurach”, zrealizowane na produkcjach duetu Sampler Orchestra. Dopełnia go klip w formie animacji. Do tej pory z albumu „Krok w chmurach” usłyszeliśmy takie single, jak: „LC500” z ww. ReTo, „Cisza” z Janem-rapowanie i „Cyberreal”. Premiera krążka zapowiedziana jest na 24 września, a jego preorder dostępny jest do zamawiania na www.preorder.pl, również w zestawie z CBD „Chmury”, wyprodukowanym na potrzeby albumu.

„Krok w chmurach” to jeden z najbardziej osobistych utworów z Safula. Klimatyczny utwór zrealizowany został w podniosłym klimacie, a głęboką lirykę rapera dopełniają produkcje Sampler Orchestry. Artysta postawił zdecydowanie na lirykę. Co należy podkreślić – każdy z dotychczas wypuszczonych przez Safula utworów z nadchodzącej płyty, został osadzony w innym klimacie. Jego debiutancki projekt, którego premiera za nieco ponad 2 tygodnie, będzie eklektyczny w formie.

Jest to płyta oparta na skrajnościach i dwuznacznościach. Moje szczere, wewnętrzne spostrzeżenia, połączone z cynicznym podejściem do życiowych absurdów. Kroki w chmurach przeplatają się ze spacerem po twardym miejskim asfalcie. Nie chciałem mieć dużo gości na tym albumie, a jeśli już, to tylko takich, którzy będą tworzyli ze mną nieoczywiste połączenia. To wspaniałe, że udało nam się połączyć wspólnie potencjalnie odległe od siebie nurt. Łamanie schematów jest dla mnie bardzo ważne. Klimatycznie ten krążek to oderwanie od moich dotychczasowych działań muzycznych. Całą płytę wyprodukował duet Sampler Orchestra, co miało duży wpływ na całokształt albumu. Zaznaczam jednak, że nie zabraknie akcentów zakrawających o uliczny sznyt. Dla mnie to nie tylko krok w przód, ale przede wszystkim krok w chmurach – tak Saful mówi o swoim nadchodzącym krążku.

Polecane

Share This