Saful zdradził, kogo zagra w nowym filmie

Po "Ślepnąc od świateł" czas na kolejny krok w karierze.


2019.01.06

opublikował:

Saful zdradził, kogo zagra w nowym filmie

foto: HBO

Kamil Nożyński aka Saful z ekipy Dixon37 zadebiutował w tym roku jako aktor, grając głównego bohatera w znakomicie przyjętym serialu „Ślepnąc od świateł”. Wiemy już, że rola w ekranizacji książki Jakuba Żulczyka nie będzie jednorazową przygodą artysty.

Pod koniec listopada Saful chwalił się zdjęciem z planu „The Report” – filmu fabularnego słowackiego reżysera Petera Bebjaka. Artysta wcieli się w rolę więźnia obozu koncentracyjnego.

To prawdziwa historia ucieczki z obozu Auschwitz dwóch słowackich Żydów, którzy dostarczyli dowody na to, co się dzieje za murami. Gram członka ruchu oporu w obozie, polskiego Żyda, który wraz z grupą innych pomaga Słowakom w ucieczce – mówił niedawno tygodnikowi „Wprost” Saful.

Gdy przyjechałem na plan, poczułem ból, grozę i smutek, czyli to, co każdy Polak czuje, zwiedzając Auschwitz. Gdy założyłem pasiaki, czułem, że mnie kompletnie rozbroiło – dodał artysta.

W „The Report” obok Kamila Nożyńskiego wystąpią m.in. Wojciech Mecwaldowski, Jacek Beler, Ksawery Szlenkier, Piotr Polak, Olek Mincer i Justyna Wasilewska. Film jest słowacką koprodukcją z Czechami, Polską, Niemcami i Luksemburgiem.

Polecane