Sam Smith, Jesse Reyez i Koffee łączą siły w „Gimme”


2023.01.15

opublikował:

Sam Smith, Jesse Reyez i Koffee łączą siły w „Gimme”

Przebój „Unholy” z Kim Petras wciąż słychać ze wszystkich stron, a Sam Smith już prezentuje kolejną zapowiedź albumu „Gloria”, który ukaże się 27 stycznia. Teraz przyszedł czas na współpracę z kolumbijsko-kanadyjską piosenkarką R&B i autorką tekstów Jesse Reyez oraz gwiazdą reggae z Jamajki, Koffee.

„Gimme” miał swoją premierę podczas audycji Hottest Record Radio 1. Utwór powstawał w błogiej atmosferze: – Ja i Jessie byliśmy w sumie pijani. Jamajka, druga w nocy. Piliśmy whisky i biegaliśmy w kółko niczym rozbawione przyjaciółki. To bardzo zmysłowa piosenka – opowiadają Sam Smith.

Utwór jest następstwem niewiarygodnego sukcesu „Unholy”, ósmego utworu #1 Sama, który otrzymał nominację do nagrody Grammy. Piosenka zebrała już ponad miliard streamów i przez ponad miesiąc okupowała 1. miejsce na świecie zarówno na Spotify, jak i Apple Music. Dominując na TikToku, Sam należą do zaledwie trójki artystów, którzy zadebiutowali w 2022 roku na 1. miejscu oficjalnych list przebojów w Wielkiej Brytanii, utrzymując się na szczycie aż przez cztery tygodnie.

Od czasu debiutanckiego albumu „In The Lonely Hour” (2014), Smith nieustannie biją rekordy: 37 milionów sprzedanych albumów, 276 milionów sprzedanych singli i 50 miliardów streamów na wszystkich platformach to tylko niektóre z nich.

Sam Smith są jedną z najbardziej znanych postaci przemysłu muzycznego i mają na koncie szereg niezwykłych sukcesów, w tym nagrody Grammy, BRIT, Złotego Globa i Oscara.

2023 to niezaprzeczalnie ważny rok dla Sama. Kilka tygodni temu dali dwa wyprzedane koncerty w kultowym Royal Albert Hall. Teraz szykują się do wiosennej trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii i Europie. Są pierwszym headlinerem tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival, wcześniej odwiedzając stolicę w 2018 roku.

Nadchodząca 27 stycznia „Gloria” to czwarty studyjny album, który jest następcą uznanego przez krytyków „Love Goes” z 2020 roku.

Polecane

Share This