Saxon przyjedzie do Polski

Grupa przywiezie ze sobą znakomitego gościa specjalnego.


2022.12.23

opublikował:

Saxon przyjedzie do Polski

fot. mat. pras.

Ikona brytyjskiego heavy metalu zawita do Polski na jedyny koncert podczas trasy “Seize the Day World Tour”. Saxon zagra 14 marca 2023 roku w warszawskim klubie Progresja. Biff Byford i spółka przyjadą do Warszawy promować swój ostatni album “Carpe Diem” z 2022 roku, wydany nakładem Silver Lining Music. Gościem specjalnym na koncercie będzie niemiecki zespół Rage, który uznawany jest za członka wielkiej czwórki niemieckiego power metalu, obok takich gwiazd jak Helloween, Running Wild i Grave Digger.

Saxon zachwyca swoich fanów już blisko 50 lat, ale Biff Byford ze swoim potężnym wokalem i spółka są jak dobre wino – im starsi, tym lepsi. Ostatni album Brytyjczyków był najwyżej sklasyfikowanym krążkiem na krajowych listach przebojów od czasu “Power & the Glory” z 1983 roku, docierając na 17 miejsce UK Album Charts czy 18 miejsce w amerykańskim Top Heatseekers. W swojej dyskografii posiadają 23 albumy długogrające, a w karierze sprzedali ponad 15 milionów fizycznych kopii swoich płyt. Są przedstawicielami nowej fali brytyjskiego heavy metalu obok takich ikon muzyki jak Iron Maiden, Def Leppard czy Motorhead. Każdy kto widział choć raz Saxon na żywo, ten wie, że te szalone i energetyczne riffy w zestawieniu z iście rock’n’rollowymi tekstami porywają ludzi niezmiennie od lat.

Gościem specjalnym polskiego koncertu będzie zespół Rage, który zaprezentuje nam na żywo swoją epkę “Spreading the Plague” z 2022 roku, wydaną nakładem Steamhammer. Niemieccy heavy metalowcy pod wodzą Petera “Peavey” Wagnera przez blisko 40 lat działalności wypuścili na światło dzienne 26 albumów studyjnych, a wraz z epkami, DVD i wydaniami live, tych wydań zebrało się około 50. Stemplem ich sukcesu bez wątpienia jest sprzedaż ponad 5 milionów fizycznych kopii płyt i ponad 40 notowań na listach przebojów.

Saxon “Seize the Day World Tour”
Special guest: Rage
14.03.2023
drzwi 19:00, start 20:00
Progresja, Warszawa

Bilety trafią do sprzedaży 28 grudnia w południe. Punkty sprzedaży: winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Biletomat, Eventim Polska, Ebilet.pl, Ticketmaster Polska.

Tagi


Polecane

Share This