Scena OFFBEAT na Drums Fusion 2021

Organizatorzy przygotowali znakomity line-up.


2021.08.11

opublikował:

Scena OFFBEAT na Drums Fusion 2021

fot. Bartek Modrzejewski

Offbeat. Niekonwencjonalny, niebanalny, synkopowany. Taki będzie koncertowy czwartek zorganizowany we współpracy Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION ze stowarzyszeniem PROpozycja. Na scenie pojawi się spektrum wykonawców, którzy do rytmu podchodzą na swój sposób – od mistrzów MPC i Beatboxu przez tancerzy breakdance aż do muzyki granej na żywo z wiodącą rolą perkusji i bitu (funk, hip-hop, jazz). Co ciekawsze, występy łączą zaproszonych gości z wykonawcami rodem z Bydgoszczy, tworząc wyjątkowe fuzje przygotowane specjalnie na festiwal Drums Fusion.

W czwartek 19 sierpnia 2021 r. na Placu Teatralnym w Bydgoszczy wystąpią:

godz. 18.30 Steve Nash & Maic Bandit

Wyjątkowa fuzja muzyki elektronicznej i bitów tworzonych na żywo przez trzykrotnego mistrza świata DJ’ów IDA Steve’a Nasha z żywiołowym beatboxem laureata Mistrzostw Polski WBW Maic Bandita.

Steve Nash

DJ, remikser, producent muzyczny, kompozytor i pianista. Trzykrotny mistrz świata DJ-ów International Dj Association w latach 2012, 2013 i 2015, wicemistrz Sample Music Festival (2017). Ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. w Częstochowie i Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Współpracował z wykonawcami muzyki jak np. O.S.T.R., Małpa, Grubson. Twórca projektu Steve Nash & Turntable Orchestra – nowatorsko łączącego muzykę klasyczną z elektroniką i jazzem, z wykorzystaniem orkiestry i turntablizmu. Projekt ten został nagrodzony w 2017 r. Nagrodą Muzyczną Programu Trzeciego – „Mateusz” w kategorii muzyki rozrywkowej – „Debiut”.

Maic Bandit

Beatboxer pochodzący z Bydgoszczy. Swoją przygodę z tą wokalną sztuką zaczął 12 lat temu. W 2010 roku stanął na scenie i stoczył swój pierwszy beatboxowy pojedynek. Zdobywając kolejne miejsca na podium, zyskiwał doświadczenie i umiejętności, które przyczyniły się do dwukrotnego wygrania WBW, czyli Mistrzostw Polski w 2013 i 2016 roku. Dzięki tej niecodziennej zajawce, zaczął zdobywać rozgłos od angielskich i Irlandzkich ulic, po duże klubowe sceny w Makau (Chiny). Największym osiągnięciem jednak wydaje się być kontrakt z Cirque du Soleil, gdzie występował i podróżował po śródziemnomorskiej Europie. Po powrocie z tej przygody do Polski, połączył siły z ‘GooseBumps’ i jako członek tego zespołu a capella, do dziś można go spotkać na koncertach w całej Polsce.

Godz. 19.45 B.O.K Band & Breakdane Jam

Widowiskowe połączenie największych szlagierów muzyki funk granej na żywo przez multiinstrumentalny bydgoski skład B.O.K z pokazami tańca breakdeance.

B.O.K Band

Multiinstrumentalny bydgoski zespół zrzeszający muzyków wywodzących się z najróżniejszych gatunków – od jazzu, soulu i funku przez muzykę klasyczną do rocka, punku i

hip-hopu. W skład wchodzą Karol „Kay” Tomas (śpiew, klawisze), Łukasz „Syluch” Sylwestrzak (skrzypce), Arkadiusz „Pestka” Wiśniewski (perkusja), Michał „Bromba” Lutrzykowski (bas), Marcin Bartyna (gitara elektryczna) oraz DJ Paulo (gramofony, perkusjonalia). Zespół ma na koncie występy na największych polskich festiwalach m.in. Off Festiwal, Męskie Granie czy Coke Festiwal. Obecnie zaangażowany w tworzenie warstwy muzycznej literacko-muzycznych audycji „Struny/Strony”.

Breakdance Jam

Grupa bboys i bgirls składająca się z tancerzy z różnych miast, reprezentujący takie ekipy jak Crate Of Wax, Napad na Funk, Dance the World, Rockin Style Crew oraz G15. Uczestnicy wielu pokazów i zawodów breakowych. Stawiając na korzenie breakingu. To co łączy tych ludzi to wspólna pasja do tańca oraz miłość do muzyki.

godz. 21.00 BŁOTO & BISZ

Koncert jednego z najciekawszych zespołów jazzowych młodego pokolenia, łączącego w swojej twórczości muzykę improwizowaną z hip-hopowymi korzeniami – z gościnnym udziałem bydgoskiego rapera Bisza, który zaprezentuje swoje najbardziej znane utwory w nowych aranżacjach.

Błoto

Zespół, który zrodził się z przypadku jak kałuża po deszczu. Latem 2018 na trasie koncertowej wrocławskiego septetu EABS pomiędzy Brzegiem Dolnym, Łodzią i Sopotem wypadał dzień wolny między koncertami. W drodze do trójmiasta skład coraz bardziej się uszczuplał. W samochodzie został Marek Pędziwiatr (instrumenty klawiszowe / syntezatory), Paweł Stachowiak (bass), Marcin Rak (perkusja), Olaf Węgier (saksofon tenorowy) oraz Maciek Jakimiuk (realizator dźwięku). Grają muzykę mocno osadzoną w brutalnych hip-hopowych groovach, odwołujących się bardzo luźno do brzmienia lat 90-tych. Jest to muzyka brudna i bezkompromisowa, której siła leży w bębnach i basie. W pewnym sensie również radykalna. Oddaje klimat czasów w których powstawała. Czasów wyraźnych podziałów społecznych, mowy nienawiści, rosnącego nacjonalizmu, brutalności policji, nepotyzmu, układów politycznych i rozmontowywania struktur państwa prawa.

Bisz

Jarosław ‚Bisz’ Jaruszewski – raper, kulturoznawca, autor tekstów oraz słuchowisk radiowych. Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz łączenie różnych muzycznych gatunków. Zdobywca tytułu „Płyta dekady” album „Wilk chodnikowy”, nominowany do Fryderyka za płytę „Wilczy humor”.

OFFBEAT: Błoto + Bisz / B.O.K Band + Breakdance Jam / Steve Nash + Maic Bandit
19.08.2021 r. (czwartek)

Start o 18.30
Plac Teatralny
WSTĘP WOLNY

Polecane

Share This