„Sen” My Riot


2011.04.07

opublikował:

„Sen” My Riot

Zespół My Riot z dumą prezentuje teledysk do utworu SEN. Obraz wyreżyserowany przez Mikołaja Góreckiego i Glacę powstał w kolaboracji polsko-amerykańskiej. Łączy ze sobą przestrzenie miejskie słonecznego Oakland w Kalifornii i Warszawy. Teledysk jest swoistym hołdem dla artystów, którzy zajmują się szeroko pojętym street artem.

Zdjęcia z Kalifornii zrealizowane zostały przez firmę Yak Films i przedstawiają performance dwóch tancerzy z legendarnej grupy Turf Feinz. Ich występ reprezentuje uliczny styl tańca nazywany Turf. Chonkie F Tutz i eNinja opracowali choreografię specjalnie do utworu i textu kawałka „Sen”. Autorem zdjęć jest Yoram Savion. Polska akcja streetartowa to działanie teamu „Ktozatymstoi”, który jednej nocy otagował mosty, tunele i inne „kultowe” miejsca w Warszawie plakatem przedstawiającym postać zwaną „RIOT”.

Trzecią przestrzenią teledysku jest performance zespołu My Riot, który staje się narratorem całego wydarzenia. Piękne zdjęcia autorstwa Tomka Augustynka (m.in. „Jeden Taki Dzień”, „Dzisiaj Mnie Kochasz, Jutro Nienawidzisz” zespołu Sweet Noise) spinają klamrą całość obrazu. W zdjęciach do wideo wziął również udział jeden z czołowych polskich riderów deskorolkowych: Paweł Krężel. Glaca – „Dzięki zaangażowaniu bardzo wielu osób oddajemy Wam kawałek życia i czegoś mocno prawdziwego. Myślę, że ten obraz wyróżnia duża szczerość i naturalność. Opowiadamy tę samą historię na różnych płaszczyznach. Te różne rzeczywistości w klipie mają chropowaty, życiowy charakter. Połączeniem przestrzeni Warszawy i Oakland chcemy pokazać, że naszym głównym celem jest przełamywanie barier, pragnienie wolności jednostki i prawo do odważnych deklaracji artystycznych na ulicach całego świata. I nie mówimy o wandaliźmie. Chcemy żeby nasze działania prowokowały do myślenia, interpretacji i kreatywności. Czasami żeby zmusić ludzi do reakcji i zaakcentować swoją postawę i obecność trzeba wedrzeć się w przestrzeń miejską, która de facto należy do każdego z nas. Często jest to krzyk: „jestem tutaj, potrafię sprawić, że mnie zauważysz i nie przejdziesz koło mnie obojętnie”… Wydarzenia ostatnich dni w Warszawie związane z zamalowaniem części graffitti na murze Wyścigów, na Służewcu pokazały, że w obliczu niszczenia sztuki ulicznej, w jej obronie, tysiące ludzi jest gotowych do wyrażenia swojego sprzeciwu. Naszym wideo chcemy oddać hołd i szacunek wszystkim ulicznym artystom. Teledysk SEN to kolejny krok w dążeniu do uzyskania nowej jakości i przedstawiania muzyki w innym kontekście niż zazwyczaj ma to miejsce. To próba poruszenia ludzkiej wyobraźni i wyzwolenia kreatywnej i rewolucyjnej energii ktora jest motorem wszelkich zmian.”

Teledysk wyprodukowało Better Film Productions.

Zdjęcia: Tomek Augustynek, Yoram Savion/ Yak Films, Bartek Cierlica, Mikołaj Górecki

Scenariusz: Glaca, Mikołaj Górecki, Yoram Savion „Riot”

design: Bartek Bojarczuk, www.illcatdzn.com

Projekt i realizacja światła: Paweł „Spider” Pająk, www.fish-eye.org

Postprodukcja: Packshot

Montaż: Futro Film

Zespół i producenci dziękują: Stoprocent, www.samira.pl, Rockman (Szczecin), Basi Wawer (fryzjerstwo), Ewa Wiączek(stylizacja), Łukasz Mańkowski, Freestyle.pl

Polecane

Share This