Sen Zu dziś w Hard Rock Cafe


2010.08.03

opublikował:

Sen Zu dziś w Hard Rock Cafe

3 sierpnia, podczas kolejnego koncertu z cyklu Pepsi Rocks!, na scenie Hard Rock Cafe Warsaw zobaczymy zespół Sen Zu. Kapela zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty pt. „Stajlisz&Romantik”. Jako support zagra formacja Skowyt.

Zespół Sen Zu powstał w 2004 w Warszawie z inicjatywy Zuzy Pytlińskiej – wokalistki i Tomka Wojdygi – gitarzysty zespołu. Muzyka Sen Zu od początku inspirowana jest szeroko pojętą alternatywą – to mieszanka rocka z elementami punka i electro.

Od samego początku swojego istnienia zespół intensywnie uczestniczył w rozwijaniu się warszawskiej sceny alternatywnej i indie rockowej. W ciągu pierwszego roku działalności Sen Zu zagrał serię koncertów w klubach w całej Polsce i zarejestrował demo, jednak wskutek działania sił ciemności był zmuszony zawiesić swoją działalność. Przez dwa lata przerwy w działalności muzycy Sen Zu przewijali się w mniej lub bardziej znanych projektach na terenie Warszawy. W listopadzie 2007 roku skrzyknęli się ponownie. Do dwojga twórców zespołu dołączają Andrzej „Traktor” Szczirij – basista, który już wcześniej pojawił się w składzie, oraz Maciek „Ponton” Sosnowski – bębniarz który przeszedł do Sen Zu po odejściu z Happysad. Od tego momentu zespół zaczął intensywnie pracować nad nowym materiałem i podjął decyzję o wydaniu płyty. W maju 2008 rozpoczęły się nagrania w studio które z przerwą wakacyjną trwały do października. Równolegle z pracą w studio trwały poszukiwania wydawcy czego efektem stał się kontrakt podpisany z końcem roku z firmą S.P. Records.

Owocem współpracy z S.P.Records jest wydana z końcem 2009 roku płyta „Stajlisz&Romantik”, na której znalazło się trzynaście różnorodnych kompozycji, dynamicznych, stylowych i romantycznych z duża dawką energii.

Od momentu wydania płyty zespół SEN ZU zagrał szereg koncertów klubowych w całym kraju gdzie spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności i zyskał ogromną rzeszę fanów.

Koncert tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich.Organizatorem cyklu PEPSI ROCKS! w Hard Rock Cafe Warsaw jest Agencja PLEJ.

Polecane

Share This