Sevendust przed Disturbed

Czerwcowy koncert Disturbed w warszawskiej Stodole otworzy amerykańska formacja Sevendust.


2011.03.26

opublikował:

Sevendust przed Disturbed

DISTURBED

e SEVENDUST

Kiedy: 6 czerwca 2011 r., start godz. 20:00, otwarcie bram godz. 19:00

Gdzie: Klub Stodoła, Warszawa, ul. Batorego 10.

Za ile: 120 zł – przedsprzedaż; 130 zł – w dniu koncertu.

W 1994 roku zespół założyli basista Vince Hornsby, perkusista Morgan Rose i gitarzysta John Connolly. Po wydaniu ich pierwszego demo, do grupy dołączyli wokalista Lajon Witherspoon i gitarzysta Clint Lowery. Muzycy, jeszcze jako Crawlspace, nagrali piosenkę My Ruin pochodzącą z soundtracku do filmu Mortal Kombat. Po zmianie nazwy na Sevendust, w ‘97 zespół wydaję swoją pierwszą płytę pod tym samym tytułem. W 1999 roku krążek pokrywa się złotem i jednocześnie pojawia się drugi album zespołu zatytułowany „Home”. Na tej płycie gościnnie swoich głosów użyczyli Skin ze Skunk Anansie i Chino Moreno z Deftones. W tym samym czasie zespół gra na festiwalu Woodstock, oraz wyrusza w trasy z tak znakomitymi zespołami jak Korn, Staind, Creed, Kid Rock, Machine Head,  Limp Bizkit, Disturbed czy Metallica. Jeszcze tego samego roku grupa pojawia się po raz pierwszy w Europie, otwierając w Niemczech koncerty Skunk Anansie.

Wydany w 2001 roku album „Animosity” pokrywa się złotem i przynosi komercyjny sukces zespołowi dzięki dwóm hitom: Prasie oraz Angel’s Son.

Ze względów osobistych muzycy robią sobie przerwę i powracają dopiero w 2003 roku z płytą „Seasons”.

Pod koniec 2004 roku zaczynają się kłopoty. Najpierw z grupy odchodzi Clint Lowery, którego zastępuje Sonny Mayo (Snot, Amen), następnie zespół zrywa współpracę z wytwórnią TVT Records.

W końcu, po trudnym dla grupy czasie, Sevendust podpisuje umowę z Asylum Records. W 2007 roku wydają siódmy w swoim dorobku, najcięższy krążek zatytułowany „Alpha”, stając się tym samym pierwszym rockowym zespołem pod skrzydłami Asylum.

Dwie ostatnie płyty, wydane w 2008 „Chapter VII: Hope & Sorrow” i „Cold Day Memory” w 2010, odnoszą podobne sukcesy. Tuż przed wydaniem „Hope and Sorrow” do zespołu wraca Clint Lowery i ostatni album Sevendust nagrany zostaje w oryginalnym składzie sprzed 2004 roku.

W listopadzie 2010 formacja wyrusza u boku Disurbed, Korn i In This Moment w trasę Music As A Weapon 5 – której pomysłodawcami są członkowie grupy Disturbed. I właśnie przed koncertem tego zespołu w Polsce, będziemy mogli usłyszeć Sevendust! ZAPRASZAMY!

Tagi


Polecane

Share This