Shakira ma poważny problem. Hiszpańska skarbówka twierdzi, że gwiazda nie zapłaciła milionów dolarów podatków

Wcześniej hiszpańskie władze wzięły na cel m.in. Leo Messiego i Cristiano Ronaldo


2021.04.24

opublikował:

Shakira ma poważny problem. Hiszpańska skarbówka twierdzi, że gwiazda nie zapłaciła milionów dolarów podatków

Hiszpańska skarbówka twierdzi, że Shakira oszukała ją na ponad 17 milionów dolarów. Według hiszpańskiego prawa wokalistce grozi nawet rok więzienia.

Kolumbijska gwiazda została oskarżona o niepłacenie podatków juz w 2019 roku. Teraz jednak hiszpańska skarbówka przekazała nowe dokumenty, z których wynika, że Shakira zdefraudowała ponad 17.4 miliona dolarów. Doszło do tego w latach 2012-2014. To wtedy gwiazda miała udawać (była rezydentką Panamy), że nie mieszka w Hiszpanii i ukrywała swoje dochody (z pomocą firm zarejestrowanych w rajach podatkowych).

Mimo, że Shakira opłaciła zaległości podatkowe wraz z odsetkami, to twierdzi, że te pieniądze według prawa nie powinny trafić do hiszpańskiej skarbówki. Według przepisów, podatków w kraju nie musi płacić osoba, która przebywa w Hiszpanii krócej niż 184 dni w roku. Shakira w tych latach przebywała w Hiszpanii, uwaga – 183 dni.

Przedstawiciele hiszpańskiego urzędu skarbowego inaczej jednak interpretują ten przepis i twierdzą, że wystarczy, że gwiazda miała w Hiszpanii działające interesy. Urząd twierdzi, że zagraniczne podróże piosenkarki były tylko „sporadyczną nieobecnością”.

Sprawa ma mieć swój finał w lipcu tego roku.

Polecane

Share This