Siddharta na dwóch koncertach w Polsce


2013.01.10

opublikował:

Siddharta na dwóch koncertach w Polsce

Agencja koncertowa PW Events oraz KnockOut Productions mają przyjemność zaprosić na dwa koncerty słoweńskiego zespołu Siddharta. Grupę gościć będziemy 23 marca w warszawskim klubie Proxima oraz dzień później tj. 24 marca w krakowskim klubie Kwadrat.

Zespół swoją nazwę zaczerpnał z książki Hermanna Hesse pt. Siddhartha. Muzyka ich to fascynująca mieszanka heavy metalu, gothic rocka z celtyckim motywami ludowymi. Aktualnie Siddharta uznawana jest w Słowenii za najbardziej popularną i uznaną grupę od czasów Laibacha, który święcił swe triumfy w późnych latach 80 – tych.

Siddharta jest dobrze znana z wyjątkowych występów na żywo. Gra z taką samą pasją zarówno w małych klubach, jak i podczas dużych imprez. Ich koncerty stały się znane, prawie bez wyjątków, jako wyprzedane lub bardzo bliskie wyprzedania. Zespół koncertował również poza Słowenią (Chorwacja, Serbia, Austria, Niemcy, Polska, Szwecja).

Siddharta powstała w 1995 roku. W 1999 r. wydała swój debiutancki album ID, który bardzo szybko wspiął się na szczyty list przebojów. Sukces ten został zwieńczony w 2001 roku ukazaniem się albumu Nord, a następnie przyćmiony przez wydany w 2003 roku album Rh-. Wkrótce potem odbył się całkowicie wyprzedany koncert na Stadionie Bežigrad (ponad 30.000 widzów). Kolejnym albumem była Petrolea (2006) charakteryzująca się odrębnym podejściem do produkcji.

W grudniu 2009 roku została wydana Saga będąca pierwszą płytą, która nie została wyprodukowana w Słowenii, ale w Los Angeles przez samego Rossa Robinsona. Powrócił on na posterunek w 2011 roku w związku z ich szóstym albumem VI (Wy), nagranym na żywo przed publicznością oraz razem z nią podczas koncertu na Stadionie Stožice. Inne wydania: Silikon Delta (2002, album z utworami Siddharty zremiksowanymi przez artystów takich jak: Laibach, DJ Umek, RandomLogic, Valentino Kanzyani), Izštekani (2007, występ akustyczny), Maraton (2007), Stadion Stožice (2011, DVD).

Siddharta jest dobrze znana z wyjątkowych występów na żywo, co nie jest zaskoczeniem, gdyż ma ich na swoim koncie ponad 300. Gra z taką samą pasją zarówno w małych klubach, jak i podczas dużych imprez. Ich koncerty stały się znane, prawie bez wyjątków, jako wyprzedane lub bardzo bliskie wyprzedania.

Zespół koncertował również poza Słowenią (Chorwacja, Serbia, Austria,Niemcy, Polska, Szwecja). Kamienie milowe występów na żywo; 2002 r., koncert z Orkiestrą Symfoniczną Słoweńskiego Radia i Telewizji w Križanke, w 2003 roku zespół wystąpił na Stadionie Bežigrad (wyprzedany, ponad 30.000 widzów), w 2005 r. zespół zdecydował się zrobić coś wyjątkowego dla swoich fanów i zagrał ponad 5-godzinny, wyprzedany, koncert Maraton, w 2011 r. Stadion Stožice (ponad 11.000 widzów).

SIDDHARTA

23.03 godz. 20:00 Proxima/Warszawa

bilety: 49/59pln

24.03 godz. 20:00 Kwadrat/Kraków

bilety: 50/60pln

Polecane

Share This