Simply Red zapowiadają nowym album

Posłuchaj singla "Better With You"


2023.03.04

opublikował:

Simply Red zapowiadają nowym album

Simply Red wracają z nowym albumem. Cztery lata po triumfalnym „Blue Eyed Soul”, 26 maja ukaże się płyta zatytułowana „Time”. Wydawnictwo promuje  singiel „Better With You”.

– W piosence wspominam pierwszy etap związku z moją żoną, kiedy poznaliśmy się w Mediolanie – opowiada Mick Hucknall. W tamtym czasie byłem singlem i imprezowałem po całym świecie. I pomyślałem sobie: cóż, tak naprawdę nie wiem, co robię. Po prostu płynąłem z prądem, dobrze się bawiąc. Później wszystko się zatrzymało.

W 12 poruszających utworach łączących soul, funk, R&B i blues , „Time” dowodzi muzykalności i pasji Simply Red. Materiał nagrany został w Londynie z długoletnim producentem Andym Wrightem i zgraną grupą sprawdzonych na koncertach muzyków. Z „Time” Mick Hucknall wraca z pomocą wytwórni Warner Music, z którą zaczynał przygodę Simply Red, pisząc piosenki od siebie i o sobie.

 

– W trakcie lockdownu zastanawiałem się, kim właściwie jestem, co mnie kręci – wspomina artysta. Zrozumiałem, że przede wszystkim, jestem autorem piosenek. Uznałem więc, że muszę po prostu napisać kilka piosenek o tym, kim jestem. To kwintesencja tego albumu.

Mick Hucknall może pochwalić się 12 albumami studyjnymi nagranymi z Simply Red oraz dwoma solowymi. Na koncie ma liczne wyróżnienia, w tym Brit Awards, MOBO czy Ivor Novello, a także 60 milionów sprzedanych płyt. Z nową płytą gotowy jest na kolejny rozdział.

Album „Time” pełen jest złotych momentów. Od popowych wyznań po szczere opowieści o Micku – szczęśliwym mężu, ojcu, wciąż zainspirowanym wokaliście i autorze tekstów.

– Muzyka jest jednym z tych cudownych komunikatorów. Każdy człowiek może mieć swoją interpretację piosenki. Dla każdego może ona znaczyć coś innego. Móc tworzyć coś, co następnie jest udostępniane milionom ludzi na całym świecie to ogromna radość. Czy może być coś bardziej satysfakcjonującego, dającego większe spełnienie niż to? – podsumowuje, pytając retorycznie.

Polecane

Share This