Skrillex w zaskakującej kooperacji z palestyńską artystką

W sieci pojawił się nowy singiel, zatytułowany "Xena"


2023.02.04

opublikował:

Skrillex w zaskakującej kooperacji z palestyńską artystką

Foto: M. Hue

Zdobywca nagrody Grammy, DJ i producent Skrillex z pomocą palestyńskiej wokalistki i kompozytorki Nai Barghouti nagrał nowy singiel „Xena”. Mieszkający w Los Angeles producent, który od pewnego czasu nie stroni od kooperacji, niedawno wydał singiel „Real Spring” z udziałem Bladee’a. Piosenka została wysoko oceniona przez takie media, jak PITCHFORK, FADER, COMPLEX i HYPEBEAST. Teraz Skrillex wraca z nagraniem, którego fani raczej się nie spodziewali.

Podczas gdy wcześniej Skrillex współpracował z wybitnymi gwiazdami muzyki tanecznej i hip-hopu, jak Fred again…, Flow Dan, Trippie Redd, PinkPantheress czy Bobby Raps, teraz do swojego najnowszego wydawnictwa producent zaangażował do pomocy absolwentkę Narodowego Konserwatorium Muzycznego im. Edwarda Saida w Palestynie, Nai Barghouti.

Barghouti, która jest światowej sławy piosenkarką, kompozytorką i flecistką, zapewnia doskonałe tło dla utworu będącego dowodem plastyczności gatunku i brzmienia, w którym specjalizuje się Skrillex. „Xena” to napędzanym perkusją potężny hymn z tradycyjnym wokalem Nai.

Dźwiękowa ewolucja Skrillexa, która obserwujemy w serii jego ostatnich wydawnictw, z pewnością wzbudza ciekawość fanów i stanowi zapowiedź tego, jak jego muzyka będzie brzmiała w przyszłości.

Polecane

Share This