Śląski raper aresztowany za komentarz po śmierci prezydenta Gdańska

Prokuratura wszczęła już postępowanie.


2019.01.17

opublikował:

Śląski raper aresztowany za komentarz po śmierci prezydenta Gdańska

fot. facebook.com / Deder

Śląski raper Deder został zatrzymany pod zarzutem szerzenia nienawiści w Internecie. Po śmierci prezydenta Gdańska 34-letni Kamil N. opublikował na Facebooku komentarz o treści (pisownia oryginalna): – Po waszemu Auf Wiedersehen Panie Prezydencie Adamowicz nikt nie powinien płakać za wami po.zdro. Polska bez Platformy i k*** niemieckich. Donald only you ty cwel…Jebany… brawo dla Pana. szkoda tylko że teraz stracisz wolność a nie powinieneś za ch… kara czeka każdego śmiecia który sprzedaje swój kraj lub miasto wiec spoczywaj w pokoju cioto.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował na swoim fanpage’u screen przedstawiający powyższą treść oraz zdjęcie autora komentarza, który na co dzień pracuje jako ślusarz w jednej ze śląskich kopalń, a po pracy nagrywa rap. Jastrzębska Spółka Węglowa, dla której pracuje Kamil N. już zapowiedziała wszczęcie przeciwko niemu postępowania dyscyplinarnego. Dederem zainteresowali się również oficerowie z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Wczoraj popołudniu Kamil N. został zatrzymany przez policję, która wkroczyła do jego mieszkania w Knurowie. Funkcjonariusze zabezpieczyli komputer i telefon komórkowy rapera. Dziś Deder ma usłyszeć zarzuty.

Polecane