Sławomir z niesamowitym wyróżnieniem. To pierwsza taka nagroda dla polskiego singla

Jeden z singli śpiewającego aktora zarobił w sieci 800 tysięcy złotych


2021.04.11

opublikował:

Sławomir z niesamowitym wyróżnieniem. To pierwsza taka nagroda dla polskiego singla

Wydany w 2017 roku singiel „Miłość w Zakopanem” jest najpopularniejszym polskim teledyskiem na YouTube – blisko 231 milionów odtworzeń. Jakby tego było mało, to teraz ZPAV wyróżnił kawałek poczwórną platyną. Jest to pierwszy polski singiel z takim wyróżnieniem. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku tylko Twenty One Pilots ze swoim hitem „Stressed Out” otrzymali takie wyróżnienie.

Diamentowe wyróżnienie w Polsce

ZPAV przyznaje diamentowe płyty za sprzedaż 150 tysięcy egzemplarzy singla lub CD. Obecnie Związek Producentów Audio i Video sumuje sprzedaż nośników fizycznych wraz ze streamingiem. Diament w wypadku streamingu przyznaje się w momencie kiedy singiel „zarobi” 200 tysięcy złotych. Nietrudno więc policzyć, że „Miłość w Zakopanem” musiała zarobić w sieci 800 tysięcy złotych.

Kto w 2021 roku zdobył diamentowe wyróżnienie?

Najwięcej diamentowych wyróżnień w 2021 roku otrzymał Tymek – ZPAV wyróżnił aż trzy jego single – „Anioły i demony” (diament), „Poza kontrolą” (diament) i „Język ciała” (podwójny diament). Dobrze w sieci radzą sobie także Otsochodzi – w lutym osiągnął on dwa diamenty – za „Nie, nie” i nagrany z Taco Hemingwayem „Nowy kolor” i ReTo – także dwa diamenty za „Billy Kid” i „UA”. Z zagranicznych artystów potrójny diament w tym roku przypadł australijskiej artystce Tones And I za hit „Dance Monkey”.

Poniżej znajdziecie listę wszystkich wyróżnionych diamentem utworów w 2021 roku.

 

Polecane

Share This