Slayer wraca na scenę. Grupa ogłosiła daty pierwszych koncertów

To jest news, którego mimo wszystko się nie spodziewaliśmy.


2024.02.21

opublikował:

Slayer wraca na scenę. Grupa ogłosiła daty pierwszych koncertów

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Po pięcioletniej przerwie Slayer wraca na scenę. Zespół oficjalnie pożegnał się z nią w 2019 r., ale właśnie zapowiedział reaktywację, podając przy okazji daty pierwszych koncertów. 22 września giganci thrash metalu wystąpią na Riot Feście w Chicago, 27 września pojawią się na festiwalu Louder Than Life.

Trzeba przyznać, że jest to wiadomość, której mimo wszystko się nie spodziewaliśmy, przynajmniej nie teraz. Dlaczego? Kilkanaście dni temu Kerry King odpalił pierwszy singiel zapowiadający jego nowy projekt. Artystka ogłosił również trasę, w ramach której zawita m.in. na Mystic Festival do Gdańska. W takiej sytuacji ogłoszenie scenicznego powrotu Slayera jest dużą niespodzianką.

Kto znajdzie się w składzie reaktywowanej grupy? Niewykluczone, że Slayer wróci w takiej konfiguracji, w jakiej żegnał się ze sceną w 2019, co oznacza, że duet Tom Araya x Kerry King powinni uzupełnić Gary Holt i Paul Bostaph. Szanse na to, że za perkusją ponownie usiądzie Dave Lombardo są niewielkie, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że King w ostatnich wywiadach nie wypowiadał się o nim najlepiej.

Polecane

Share This