Słoń o linijkach Malika Montany: „Urzekło mnie to. To jest mój poziom intelektualny”


2021.03.07

opublikował:

Słoń o linijkach Malika Montany: „Urzekło mnie to. To jest mój poziom intelektualny”

fot. P. Tarasewicz

Podczas niedawnej wizyty w Warszawie Słoń odwiedził nie tylko naszą redakcję, ale zawitał też m.in. do studia RapNews, gdzie obok tradycyjnej rozmowy z AdMą i Siwym wziął także udział w programie Oceń Wersy, w którym wyrażał opinie na temat tekstów m.in. Sentino, Rycha, Żabsona, Malika Montany, Eripe czy Winiego.

Nas najbardziej ujęła reakcja szefa BDF na linijki Malika z numeru „Kryptohon” Malika. Raper otrzymał do analizy następujący fragment:

„Hajs na czekoladzie zarabiam jak Wedel
Jakość w bloku, cenę, kurs ustala stempel
Hajs transporter w kole zapasowym wiezie
Ciągle mi mało, mało mordo, ja chcę więcej
Euro, złory, dolar, papier – kolor tęcza
Łańcuch, światła, od kamieni dyskoteka
Ty zamknij p***ę, co tam synu k***y szczekasz?
Ja wy***ne mam, Boga się boję, nie człowieka”

„Zamknij p***ę, co tam synu k***y szczekasz”? Urzekło mnie to. To jest mój poziom intelektualny. Spoko, dam 4/5 – ocenił Słoń.

Sprawdź także: Avi o swojej największej rapowej inspiracji i zgodzie z TPS-em

Już jutro na łamach CGM.pl i na naszym kanale na YouTube będziecie mogli zobaczyć nowy odcinek Flintesencji, którego gościem jest Słoń. Z racji na to, że od jego ostatniego spotkania z Marcinem Flintem minęło sporo czasu, rozmowa znacznie wykracza poza wątki związane z ubiegłorocznym krążkiem „Redrum”.

Zanim pokażemy Wam całość, zapraszamy do obejrzenia obszernego fragmentu, w którym Słoń mówi m.in. o homofobicznych i rasistowskich słowach, które w przeszłości pojawiały się w jego kawałkach. Raper przyznaje, że uświadomił sobie, iż określenia „p***ł” czy „cz***ch”, których jako dzieciak używał na podwórku, dziś są odbierane jako krzywdzące konkretne grupy ludzi, dlatego zdecydował zaprzestania używania ich (wiemy, że „cz***ch” pojawia się w „Wojnie totalnej”, jednak tam ważny jest kontekst, w jakim artysta użył tego określenia).

Twórczość Słonia należy do najbardziej bezkompromisowych na rodzimej scenie, jednak artysta podkreśla, że nie jest ani homofobem, ani rasistą, więc nie chce, by jego numery w jakikolwiek sposób promowały podobne postawy. Zobaczcie, jak raper komentuje tę sprawę w rozmowie z Marcinem.

Polecane

Share This