Smolik // Kev Fox zapowiadają nową płytę

Singiel "Smoke and Mirrors" już w sieci.


2023.08.16

opublikował:

Smolik // Kev Fox zapowiadają nową płytę

fot. Adrian Obręczarek

Dziś premierę ma nowy singiel od Smolik // Kev Fox – “Smoke and Mirros”. Jest to już druga, po wydanym w lipcu „Promises”, zapowiedź nadchodzącego albumu duetu, który ukaże się na jesień tego roku.

Smolik // Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta oraz Keva Foxa – brytyjskiego songwritera. Debiutancki album „Smolik // Kev Fox” był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, za który artyści odebrali nagrodę Fryderyk w kategorii elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 roku ma status platynowej płyty.

Aktualnie muzycy przygotowują się do wydania drugiego długogrającego albumu, a jego kolejnym przedsmakiem jest przebojowy i melodyczny singiel “Smoke and Mirrors”. To dynamiczny i przebojowy utwór, który muzycznie i lirycznie pozwolił artystom cofnąć się w czasie do dzieciństwa oraz wspomnień.

„Smoke and Mirrors” to dźwięk salonów gier, pierwszych cyfrowych automatów i falujących kopii filmów na taśmach VHS. Główny motyw jest zagrany na pierwszym komercyjnym syntezator ze Casio VL z 1979 roku. Malutki biały instrument z kalkulatorem dostałem od taty, mając 12 lat i usłyszycie go w naszej piosence – opowiada Andrzej Smolik.

Ideą na tekst do tej piosenki był “dualizm”, który wskazuje, że jest w nas dobro i zło. Musimy być bardzo uważni, gdzie szukamy właściwej drogi w życiu, ponieważ możemy znaleźć dokładnie to, czego poszukujemy, ale niekoniecznie to, czego potrzebujemy. Nasze lustro może być tak niewyraźne, że możemy nie widzieć całego odbicia i wtedy stajemy się zakładnikami idei, nie jej twórcami – dodaje Kev Fox.

Polecane

Share This