Sokół, Białas, Wujek Samo Zło, Szpaku, Pezet i inni w liście otwartym do Prezydenta RP


2020.05.16

opublikował:

Sokół, Białas, Wujek Samo Zło, Szpaku, Pezet i inni w liście otwartym do Prezydenta RP

fot. kadr z wideo

Kilka miesięcy temu raperzy złożyli w Kancelarii Prezydenta RP ponad 107 tysięcy podpisów pod petycją o ułaskawienie niesłusznie skazanego Bonusa RPK. Raper został skazany w lipcu 2018 roku na pięć i pół roku więzienia za handel narkotykami oraz sąd nakazał mu zwrot 450 tys. złotych, które miał zarobić za wprowadzenie na rynek 25 kilogramów narkotyków. Oskarżenia oparte były na zeznaniach tzw. małego świadka, który powiązał artystę z gangsterem Markiem Cz. „Rympałkiem”, a w akcie oskarżenia znalazły się również fragmenty twórczości rapera.

SPRAWDŹ TAKŻE: Relacja ze złożenia podpisów do Andrzeja Dudy w sprawie Bonusa RPK

Teraz, przy okazji włączenia się prezydenta do akcji #Hot16Challenge, raperzy wystosowali list otwarty do Andrzeja Dudy w sprawie ułaskawienia Bonusa.

Cieszy nas fakt, że tak wielu zacnych ludzi wsparło akcję, która stała się okazją do finansowego wsparcia służb walczących z koronawirusem, ale także przybliżenia stylu muzyki, z którą utożsamiają się miliony ludzi na całym świecie. To głos wielu młodych ludzi żyjących w realiach blokowisk, często zmagających się z wieloma problemami, z wyzwaniami dnia codziennego. Dziś każdy nominowany może wesprzeć ten szczytny cel rapując swoich 16 wersów prawdy. Opowiedzieć krótką historię tego czym żyje, z czym się zmaga, o co walczy – napisano w liście otwartym – Jest jednak człowiek, który tej szansy nie ma. To Oliwier Roszczyk – Bonus RPK, także przedstawiciel nurtu ulicznego rapu, nasz przyjaciel, wspaniały ojciec dwóch synów, partner, syn. Autorytet wielu młodych ludzi, który swoimi utworami często pokazuje jak ważne są honor, uczciwość, praca, szacunek do drugiego człowieka i miłość do Ojczyzny. Bonus RPK odsiaduje wieloletni wyrok więzienia wydany na podstawie pomówienia, bez żadnych innych dowodów. Sprawa Bonusa RPK jest tematem wielu medialnych audycji, dyskusji i wciąż wzbudza wiele emocji. W tym miejscu chcielibyśmy wspomnieć Panu Prezydentowi, że w styczniu i marcu tego roku złożyliśmy do Kancelarii Pana Prezydenta łącznie ponad 107.000 podpisów obywateli wspierających prośbę o ułaskawienie osoby Oliwiera Roszczyka, o warunkowego zawieszenie kary pozbawienia wolności i umożliwienie mu pozostania w warunkach wolnościowych przy rodzinie – czytamy dalej.

Pod listem otwartym w sprawie ułaskawienia Bonusa RPK podpisali się m.in. Sokół, Pezet, Pono, Fu, Ero JWP, Szpaku, Białas, Rest, Żary, Bilon czy Małolat.

Polecane

Share This