Relacja ze złożenia podpisów do Andrzeja Dudy w sprawie Bonusa RPK


2020.03.30

opublikował:

Relacja ze złożenia podpisów do Andrzeja Dudy w sprawie Bonusa RPK

Facebook: stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu 2018

Na Facebook’u stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu 2018 pojawiło się nagranie ze złożenia podpisów w Kancelarii Prezydenta RP. Liroy, Sokół, Wujek Samo Zło oraz Ten Typ Mes złożyli drugą i ostatnią część podpisów pod petycją o ułaskawienie Bonusa RPK. Złożenie podpisów odbyło się na początku marca, a w nagraniu z tego zdarzenia możemy usłyszeć co raperzy biorący udział w złożeniu podpisów sądzą o skazaniu Bonusa.

Uważam, że zupełnie bezprawnie został osadzony i jest to błąd. Uważam, że jest niewinny i nie udowodniono mu winy – powiedział Sokół.

W mojej opinii, w ocenie obrońców, w ocenie materiału dowodowego, jest to człowiek niewinny – powiedział Ten Typ Mes – Zdecydowanie potrzebna jest zmiana w prawie karnym – podkreśla.

Chciałbym, żeby te 107 tysięcy podpisów zrobiło na prezydencie wrażenie. Moja odezwa do prezydenta Dudy: Po raz kolejny bardzo proszę o przyjrzenie się tej petycji, sprawie właśnie tych 60-tek. Jest to bardzo pilna sprawa – stwierdził Liroy – Wszyscy kandydaci w wyborach prezydenckich powinni wypowiedzieć się w tej kwestii i wypowiedzieć się jakie jest ich zdanie – dodał.

Więcej dowiecie się z nagrania na stronie stowarzyszenia, którego Bonus RPK jest członkiem.

Sprawdź też: Bonus RPK nagrał dla fanów wiadomość zza krat

Raper został skazany w lipcu 2018 roku na pięć i pół roku więzienia za handel narkotykami oraz sąd nakazał mu zwrot 450 tys. złotych, które miał zarobić za wprowadzenie na rynek 25 kilogramów narkotyków. Oskarżenia oparte były na zeznaniach tzw. małego świadka, który powiązał artystę z gangsterem Markiem Cz. „Rympałkiem”, a w akcie oskarżenia znalazły się również fragmenty twórczości rapera. Zorganizowano akcję „Murem za Bonusem” i rozpoczęto zbieranie podpisów pod petycją do Prezydenta RP o ułaskawienie skazanego artysty.

Sprawdź też: Wszyscy „Murem za Bonusem”. Ponad sto tysięcy podpisów pod petycją o ułaskawienie Bonusa RPK

Polecane

Share This