Sokół w nowym singlu Leny Osińskiej i Steeza

Album LXS już w piątek.


2023.01.09

opublikował:

Sokół w nowym singlu Leny Osińskiej i Steeza

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Na ostatniej prostej przed premierą krążka „ANIMA” LXS prezentuje nowy singiel zatytułowany „MIŁO-MIŁO-MIŁOŚĆ”. Po „DYKTAFONACH” z gościnnym udziałem Tymka tym razem znów dostajemy kawałek z gościem – Sokołem.

„ANIMA” – debiutancki album duetu LXS, czyli Leny Osińskiej i Steeza ukaże się w piątek. Artyści, już uznani w środowisku muzycznym, po raz pierwszy komponują razem. Lena Osińska, to wokalistka i współtwórczyni projektu Sonar, a Steez jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów muzyki rapowej. Na wspólnym albumie eksplorują muzyczne fascynacje, eksperymentują z brzmieniami, szukając nieoczywistych dźwięków, między gatunkami, na granicy popu i elektroniki.

„DYKTAFONY” odsłaniają kolejną warstwę tajemniczego uniwersum LXS, które dryfuje między snem a rzeczywistością. W utworze gościnnie występuje Tymek – jeden z najciekawszych artystów sceny muzycznej, którego charakterystyczna liryka idealnie pasuje do eterycznego głosu Leny. Muzyka w utworze rozciąga się od powoli rozwijanych krajobrazów po rytmiczny, klubowy bit. Nawiązania do alternatywnych światów podkreśla wideo będące montażem found footage światów z gier fantasy. Całość przedstawia audiowizualny obraz, w którym również można odnaleźć odniesienia do mistycyzmu natury.

Polecane

Share This