Soundgarden dogadali się z wdową po Chrisie Cornellu

Co to oznacza dla fanów?


2023.04.18

opublikował:

Soundgarden dogadali się z wdową po Chrisie Cornellu

fot. mat. pras.

W maju minie sześć lat, odkąd dotarły do nas koszmarne wieści o samobójczej śmierci Chrisa Cornella. Niedługo po tragedii między wdową po artyście, a muzykami Soundgarden rozpoczął się spór o to, co zrobić z siedmioma niepublikowanymi utworami, które Cornell nagrał w lutym 2017 roku. Dziś wiemy już, że nagrania ujrzą światło dzienne.

W imieniu spadkobierców Chrisa Cornella Soundgardern i Vicky Cornell z radością ogłaszają, że doszli do zadowalającego obie strony porozumienia sądowego. Jego skutkiem jest powstanie dwustronnego partnerstwa, dzięki któremu fani Soundgarden na całym świecie będą mogli usłyszeć ostatnie piosenki, nad którymi zespół pracował z Chrisem – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Wiemy, że utwory będą się różnić od „standardowego repertuaru Soundgarden”. Wdowa po liderze grupy wyjaśnia, że bliżej im do twórczości Adele. Nie wiemy jeszcze, kiedy piosenki ujrzą światło dzienne, za to poznaliśmy ich tytuły: “Cancer”, “Stone Age Mind”, “Road Less Traveled”, “Orphans”, “At Ophians Door”, “Ahead Of The Dog” oraz “Merrmas”.

Polecane

Share This