SoundQ – alternatywny powiew świeżego powietrza?


2011.11.05

opublikował:

SoundQ – alternatywny powiew świeżego powietrza?

Artyzm w popie? Tak, to możliwe! SoundQ to przebojowa alternatywa dla bezrefleksyjnej radiowej papki. Fuzja wyszukanej i subtelnej elektroniki, z autentyczną ludzką żywiołowością i ekspresją. Popowe plastikowe granie wzmocnili porządną nutą artyzmu, przekonać się o tym możecie słuchając singla „Cargo Planes”.

Założycielem grupy jest wokalista Kuba Kubica (dawny klawiszowiec Delight), towarzyszą mu Anna Nizio (klawisze, flet), Michał Jany (bas), Tomek Rzewuski (gitara) i Ziemo Rybarkiewicz (bębny). SoundQ na swoim koncie ma liczne nagrody. W 2010 wygrał konkurs artystów niezależnych organizowanym przez Interię, Polskie Radio Euro i Audioriver Festiwal, w tym samym roku dostał się do ścisłej czołówki prestiżowego Pepsi Vena Music Festiwal, a w kwietniu 2011, decyzją jury przeszedł do finału konkursu T-Mobile Music. Niedługo potem, bo w lipcu 2011 zajął II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Piosenki Carpathia Festiwal.


Efektem pracy i eksperymentów grupy jest prezentowany dziś utwór „Cargo Planes”, którego nazwa odnosi się do rytualno-religijnego zjawiska powstałego na styku tubylczych tradycji plemion melanezyjskich i cywilizacji zachodniej – do kultu samolotów transportujących towary.

22 listopada singiel SoundQ „Cargo Planes” ukaże się na albumie DEMOnstarcja. Ten innowacyjny projekt wydawniczy daje szansę debiutującym artystom na zaistnienie na rynku muzycznym. Materiał prezentowany na krążku przedstawia szerokie spojrzenie na muzykę pop, rock, jazz, funk, chillout, folk.

Tagi


Polecane

Share This