Soundtrack do umierających chwil od niezależnego labelu Instant Classic


2012.01.30

opublikował:

Soundtrack do umierających chwil od niezależnego labelu Instant Classic

14 lutego, nakładem niezależnego labelu Instant Classic, ukaże się solowy debiut znanego z grupy HATI Rafała Iwańskiego. Album, sygnowany nazwą X-NAVI:ET, nosi tytuł „Soundtracks for the Dying Moments” i zostanie wydany w formie limitowanej do 250 sztuk płyty winylowej.

 

Jak mówi sam autor, „X-NAVI:ET opiera się na brzmieniu modyfikowanych analogowo instrumentów elektronicznych i akustycznych. Są to rozmaite drobne instrumenty perkusyjne, niezbyt dużych rozmiarów gongi, klarnety chińskie i arabskie, piszczałki oraz obiekty znalezione.

 

Komponując materiał, Iwański przywiązywał szczególną wagę do tego, by album przypominał starannie zaaranżowaną historię: „Ważne było dla mnie, by powstała swego rodzaju opowieść z wyróżniającymi się scenami, od początku do końca, coś w rodzaju „filmu do słuchania” – mówi o swoim debiucie. „Sporo się nagłowiłem, żeby odnaleźć tę jedyną i właściwą logikę następstw poszczególnych scen – kompozycji. Nagrać przemyślany album to dość angażująca sprawa i cieszy mnie, że ostatnimi laty coraz więcej ludzi wraca do słuchania muzyki w całościowy sposób – także na winylach i kasetach magnetofonowych„.


 

„Soundtracks for the Dying Moments” ukaże się w limitowanym do 250 sztuk nakładzie. Ciężki, 180gr winyl został opakowany w ręcznie robione okładki, a każdy egzemplarz zostanie wzbogacony o darmowe kody pozwalające ściągnąć cyfrową wersję płyty.

Album można już zamawiać TUTAJ. W ramach bonusu, do egzemplarzy zamówionych przed premierą, dołączany będzie niepublikowany wcześniej utwór Rafała w formie pliku mp3. Kompozycja nie znajdzie się na płycie. Wydawcą jest krakowska oficyna Instant Classic, która ma na swoim koncie również drugi krążek grającej eksperymentalny metal grupy Ketha.


Polecane

Share This