Stalkerka prześladowała Nergala. Sprawa skończyła się w sądzie

Artysta był prześladowany przez półtora roku.


2019.11.21

opublikował:

Stalkerka prześladowała Nergala. Sprawa skończyła się w sądzie

fot. P. Tarasewicz / CGM.PL

Jedną z ciemnych stron sławy jest skupianie na sobie uwagi niepożądanych osób. Przekonał się o tym Nergal, który właśnie zawarł sądową ugodę z prześladującą go kobietą. Artysta zmagał się z problemem przez półtora roku, a teraz podzielił się z fanami historią, w której przybliża, co go spotkało i w jaki sposób zdecydował się z tym walczyć.

Od października 2017 r. do maja 2019 r. miałem stalkerkę. Kobietę bardzo dobrze wykształconą, zajmującą ważne społecznie stanowisko. Kobieta ta uporczywie mnie nękała. Tworzyła wiele kont w social mediach (na Facebooku oraz Instagramie), za pomocą których dokonywała wielokrotnie wpisów komentarzy o treści wulgarnej, poniżającej i ubliżającej mi oraz moim bliskim. Nie mówiłem Wam o tym wcześniej ani nie reagowałem, choć nie było to łatwe – napisał na fanpage’u lider Behemotha.

Moi prawnicy na moją prośbę zgłosili przestępstwo i złożyli wniosek o ściganie, a prokuratura zajęła się sprawą, za co dziękuję. Sprawa nie była łatwa, wymagała czasu i cierpliwości. Dla mnie osobiście była też frustrująca bo nie pozwalała mi na żadną reakcję.

W konsekwencji działań moich prawników i prokuratury do sądu został wniesiony akt oskarżenia przeciwko stalkerce – Karolinie W., która przyznała się do swoich zachowań. W konsekwencji jej obrońca wniosła o wydanie wyroku warunkowo umarzającego postępowanie. Za moją zgodą zakończyliśmy sprawę ugodowo. Sąd wydał wobec stalkerki wyrok warunkowo umarzający postępowanie na okres próby trzech lat. W wyroku zakazał jej również kontaktu ze mną oraz zbliżania się do mnie na odległość mniejszą niż 50 metrów. Dodatkowo sąd zasądził kwotę 1.000 zł zadośćuczynienia na moją rzecz. Kwotę tę przekazałem na rzecz fundacji Można Inaczej walczącej ze stalkingiem – poinformował artysta, publikując oficjalne przeprosiny wystosowane przez prześladującą go kobietę.

Polecane

Share This