„Stand Up And Run” – nowy klip Mr. Pollack

Płyta "Black Hawk" już za tydzień.


2015.04.07

opublikował:

„Stand Up And Run” – nowy klip Mr. Pollack

Koncertowali już w Chinach, USA, Niemczech, Belgii i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do fanów grupy zalicza się m.in. Nigel Kennedy i Grzegorz Skawiński, a sami muzycy uznani zostali za najlepszych instrumentalistów w swoich kategoriach; „Paganini Gitary” tak o Jacku Polaku mówią media, a perkusista Grzegorz Polak był laureatem licznych konkursów i podsumowań.

13 kwietnia na rynku ukaże się album „Black Hawk”, a już dziś swoją premierę ma klip promujący to wydawnictwo, „Stand Up And Run”. „Numer ten jest pozytywnie do życia, w jego wszelkich przejawach, nastawionym kawałkiem i myślimy, że dobrze jest promować takie nastawienie w czasach, gdy media tworzą nam obraz świata, jakby wokół nas było tylko piekło” – komentuje Jacek Polak – „Cały nasz zespół bardzo poważnie traktuje duchową stronę życia człowieka i w zasadzie wszystkie nasze kompozycje dotykają tej tematyki. Utwór mówi o tym, że człowiek jako taki, czyli niepodłączony do swojego prawdziwego Źródła, jest niczym i nic nie potrafi dobrze uczynić… Są momenty, że wydaje mu się, że zawojuje świat i ten stan może trwać nawet jakiś czas, ale przychodzi zawsze kryzys prędzej czy później i pokazuje, ile tak naprawdę może sam…”.

14 kwietnia w poznańskim Blue Note Mr. Pollack zagra specjalny promocyjny koncert. Występ rozpocznie się o godz. 20.00, (bramki: 19.00), bilety do nabycia w cenie 20 zł. Zespół będzie można także zobaczyć w innych miejscach w Polsce:

17.04 – Chełm, Decaffencja

24.04 – Kolbuszowa, K2

26.04 – Rymanów, Jaś Wędrowniczek

01.05 – Białystok, Pub 6-ścian

02.05 – Węgorzewo, U Kalicha

03.05 – Wągrowiec k/Poznania, Plener

09.05 – Zamość, Corner Pub

15.05 – Polańczyk, Zlot Bieszczadnikó

22.05 – Rzeszów, Juvenalia U.Rz.

24.05 – Brodnica, Plener D.K.

30.05 – Komarańcza, Plener

„Płyta `Black Hawk` powstawała kilka ładnych lat, podczas których jednocześnie budowaliśmy nasze własne studio nagraniowe Polak Bros Studio, ale w końcu się udało… powstało i studio i płyta” – komentuje Jacek Polak – „W Mielcu, gdzie mieszkamy, znajduje się fabryka znanych na świecie helikopterów firmy Sikorsky Aircraft o nazwie Black Hawk, a że latają nam często nad domem, napisaliśmy o nich pieśń o tym właśnie tytule. Reszta płyty ma trochę inną, bardziej refleksyjną i duchową tematykę”.

Mr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitara) i Grzegorz Polakowie oraz Bartłomiej Filip (bas), którzy karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali pierwszą płytę „QŃ”. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka albumów, w tym – ku zaskoczeniu swych fanów – jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova – bardzo popularny „Lot trzmiela”). Krążek ten cieszył się dużą popularnością, a Jacek został określony „Paganinim Gitary”. Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za „Nową nadzieję gitary” w plebiscycie organizowanym przez magazyn „Gitara i Bas”, a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą „Największy nieodkryty talent gitarowy”. Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym „Drum Off”, organizowanym przez Melody House Musical Instruments. Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem (Grzegorz Turnau), Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA). Płyta „Black Hawk” była już promowana na trasie koncertowej w Chinach. Na krążku gościnnie pojawił się Grzegorz Skawiński.

Lista utworów:

1. Black Hawk Mielec Rock

2. Stand Up and Run

3. The Plan B

4. Socrates

5. The Wheel of Life

6. Gold and Money

7. I Know You

8. The Power and the Glory

9. Sunday Track

Bonusy:

10. Black Hawk Mielec Song

11. Jak Skała

12. Plan

13. Sokrates

14. Koło Życia

Polecane

Share This