Stowarzyszenie Nigdy Więcej nie chce Pawła Kukiza w Cieszanowie

"Wypowiedzi pełne są ksenofobii i nietolerancji wobec uchodźców". Organizatorzy imprezy odpowiadają: "Gościmy przede wszystkim rockowego muzyka".


2015.08.19

opublikował:

Stowarzyszenie Nigdy Więcej nie chce Pawła Kukiza w Cieszanowie

W czwartek rusza Cieszanów Rock Festiwal 2015. W trakcie czterodniowej imprezy w Cieszanowie wystąpią m.in. Helloween, Kreator, Pidżama Porno i Dezerter. W sobotę na głównej scenie wystąpi dowodzona przez Pawła Kukiza grupa Kukiz i Piersi. Fakt ten nie podoba się członkom walczącego z rasizmem stowarzyszenia Nigdy Więcej. Twórca ten pisał kiedyś utwory wymierzone przeciwko nietolerancji, jednak ostatnio został politykiem, którego wypowiedzi pełne są ksenofobii i nietolerancji wobec uchodźców. Nie zgadzamy się z takim przekazem – uzasadniają swój protest w oficjalnym oświadczeniu członkowie stowarzyszenia i dodają: Jak informują byli współpracownicy Kukiza, nawiązał on współpracę ze skrajnymi partiami politycznymi takimi jak Ruch Narodowy. Niedawne koncerty Kukiza zawierały elementy agitacji politycznej. Nie popieramy politycznych manipulacji. Apelujemy do publiczności festiwalu w Cieszanowie o niepoddawanie się politycznej propagandzie Kukiza. Nie dajmy się nabrać na ksenofobię i nacjonalizm. Paweł Kukiz poprosił na swoim fanpage`u, by wskazać mu, które spośród jego wypowiedzi Nigdy Więcej uznało za będące przejawem ksenofobii i nietolerancji, w zamian otrzymując m.in. link do tego nagrania , w którym zapewnia, że będzie wspierał uchodźców z Afryki, ale nie popiera przyjmowania ich w Polsce.

Do sprawy ustosunkowali się organizatorzy festiwalu. Pawła Kukiza zaprosiliśmy ze względu na pozytywne wspomnienia jakie pozostawił po sobie po swoim ostatnim koncercie na Cieszanów Rock Festiwal 2012. Na swojej scenie gościmy przede wszystkim rockowego muzyka, z istotnym dorobkiem fonograficznym i mamy nadzieję, że taki przekaz będzie dominował podczas sobotniego koncertu – tłumaczą. Takie uzasadnienie jest dla nas wystarczające i na festiwalu na pewno pojawią się sympatycy Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”. Mamy nadzieję, że imprezie będzie przyświecało hasło „Muzyka przeciwko rasizmowi”. Będziemy to obserwować – komentuje Anna Tatar z Nigdy Więcej.

<iframe src=”//embedded.wimpmusic.com/embedded/?c=pl&l=pl-pl&type=a&id=46876524&views=&tv=&sp=&theme=light&views=a,l,b” width=”640″ height=”150″ frameborder=”0″ allowTransparency=”true”></iframe>

Polecane

Share This