Stratovarius na dwóch koncertach w Polsce

Formacja odwiedzi nas jesienią.


2015.04.22

opublikował:

Stratovarius na dwóch koncertach w Polsce

Fińska powermetalowa formacja Stratovarius zagra w tym roku w dwóch polskich miastach. Artyści wystąpią 9 października w krakowskiej Fabryce i 10 października w warszawskiej Progresji.

Zaczynali ponad 30 lat temu, w 1984 roku, ale z obecnego składu Stratovariusa początków zespołu nie pamięta już nikt. W niczym to nie przeszkadza fińskiej załodze serwować w regularnych odstępach czasu płyty, które są godne jednej z największych legend power metalu. Bo do takowych Stratovarius już od dawna się zalicza.

Odkąd w składzie nie ma wspaniałego gitarzysty, ale niestety niestabilnego emocjonalnie człowieka Timo Tolkkiego, stery Stratovariusa dzierżą wokalista Timo Kotipelto i klawiszowiec Jens Johansson. I nie ma już podczas koncertów takich pokręconych akcji, jak kiedyś, gdy jeden z muzyków oddał mocz na drugiego. Tak, w tym zespole naprawdę działo się wiele dziwnych rzeczy.

Zastępujący Timo Matias Kupiainen nie tylko świetnie potrafi odegrać niełatwe partie swego fantastycznie utalentowanego poprzednika lecz od 2008 roku jest też współtwórcą ciekawych kompozycji Stratovariusa, jakie wypełniły albumy „Polaris”, „Elysium” i „Nemesis”. Ten ostatni materiał ukazał się w 2013 roku i muzycy będą promować go w Polsce.

Stratovarius support

09.10 – Kraków, Fabryka

10.10 – Warszawa, Progresja

Bilety w cenach 85 zł (przedsprzedaż) i 99 zł (w dniu koncertu) znajdziecie na Eventim.pl

Polecane

Share This