„Światła miasta” Grammatika wracają na rynek z nową okładką. „To dobry moment aby zmierzyć się z jedyną poligrafią, której zwyczajnie nie lubiłem”

NOON ma też niestety gorszą wiadomość dla fanów.


2021.05.13

opublikował:

„Światła miasta” Grammatika wracają na rynek z nową okładką. „To dobry moment aby zmierzyć się z jedyną poligrafią, której zwyczajnie nie lubiłem”

fot. mat. pras.

Na pewno część z Was wyczekiwała zaplanowanej na jutro premiery „Mórz południowych” NOONa i Żyta. Niestety, w ostatniej chwili dowiedzieliśmy się, że wydawnictwo nie trafi na rynek na czas.

Nikomu nie zależy bardziej na tym, żeby ta płyta już się pojawiła i do ostatniej chwili była szansa, że dotrzymamy terminu. Jesteśmy zmuszeni przełożyć premierę na 18.06. Jest to już „żelazna” data, a na ten ruch decyduję się oczywiście z szacunku do dotychczasowych nabywców oraz ze względu na chęć uzyskania optymalnego tłoczenia winyla. UWAGA: tylko do niedzieli będą dostępne koszulki oraz pakiety. Limitkę winyla zamykamy na 500 sztukach – została jeszcze mała partia. Obsuwa piątym elementem hip-hopu – opisuje sytuację NOON.

Sprawdź także: Żyto i NOON zapraszają do Lądka Zdroju

Artysta ma jednak także dobre wieści. Wkrótce do sklepów wrócą klasyczne „Światła miasta” Grammatika. Co ciekawe, płyta doczeka się nowej szaty graficznej.

Płyta jakiś czas temu zniknęła z rynku, więc uznałem, że jest to dobry moment, aby zmierzyć się z jedyną poligrafią, której zwyczajnie nie lubiłem (nie wspominając o moim zdjęciu z zamkniętymi oczami). Jest to jedyna poligrafia, nad którą nie miałem pełnej kontroli. Po pomoc zgłosiłem się do mojego brata Maksa Bugajaka (filmowca), który przeszedł dziesiątki kilometrów z analogowym aparatem po Warszawie i stworzył swój edytorial. Warto wspomnieć, że podczas nagrywania albumu był przeważnie w pokoju obok, mając lat 10:). Jest to więc wydanie zawierające książeczkę pełną wyjątkowych zdjęć, zostały uporządkowane wszystkie opisy kawałków oraz dodane brakujące opisy Juzka(!). Sam front odtworzyliśmy w klimacie oryginału, a całości domyka dodatkowa obwoluta. Projekt przygotował Animisiewasz. Dla mnie ta zmiana jest bardzo ważna. Data premiery nowego wydania to również 18.06 – poinformował artysta.

Polecane

Share This