Żyto i NOON zapraszają do Lądka Zdroju

Na tydzień przed premierą płyty dostajemy nowy singiel.


2021.05.07

opublikował:

Żyto i NOON zapraszają do Lądka Zdroju

fot. mat. pras.

Kiedy pod koniec marca dowiedzieliśmy się, że NOON i Żyto nagrali wspólny album, trudno ocenić, która z tych informacji była większym zaskoczeniem – to, że NOON po ponad 16 latach ponownie nagrał cały album z raperem (poprzednim takim wydawnictwem była „Muzyka poważna” z Pezetem), czy to, że skupiony w ostatnich latach na malarstwie Żyto wrócił do rapowania.

Owocem współpracy obu panów jest krążek „Morza południowe”, którego premiera odbędzie się już w przyszły piątek. Póki co dostajemy kolejny singiel zatytułowany „Ladk Zdrj”.

Album jest pełen życia, powstał na zajawce rodem z 98, a wolność tworzenia obrazuje kompletna różnorodność utworów i pełne spektrum BPM. Choć jest to propozycja momentami wręcz awangardowa to według mnie na wskroś hiphopowa. Choć nikt jej nie zakładał to brakowało mi takiej płyty. Mam nadzieję, że wam też. Przedstawiamy „Morza południowe” – komentuje NOON.

Sprawdź także: NOON nagrał płytę z byłym reprezentantem Prosto. To jego pierwsza płyta z raperem od wydania „Muzyki poważnej”

Żyto/NOON – „Morza południowe” – tracklista

1. Przypływ
2. Diabeł ubiera się w Stone Island
3. Zaza
4. Za
5. W oddali
6. Tola
7. Silencio
8. Ciecz
9. Ladk Zdrj
10. Mewa
11. Sporysz
12. Odpływ
13. Słońce i plaża

Polecane

Share This