„Sylwester wynaturzeń”? will.i.am odpowiada polskiemu politykowi, a ten ripostuje

Na prawicy nie wszystkim spodobał się koncert Black Eyed Peas.


2023.01.02

opublikował:

„Sylwester wynaturzeń”? will.i.am odpowiada polskiemu politykowi, a ten ripostuje

Występ Black Eyed Peas na Sylwestrze Marzeń TVP w Zakopanem wywołał masę negatywnych emocji na prawicy. Politykom nie podobały się tęczowe opaski, które mieli na sobie artyści. Oburzenie wyrażali m.in. Zbigniew Ziobro, Janusz Kowalski, Sławomir Mentzen czy Marcin Warchoł. Ten ostatni doczekał się nawet odpowiedzi od lidera grupy.

Politycy Solidarnej Polski i Konfederacji pisali o „homopropagandzie” i „skandalicznej promocji LGBT”, a także nawoływali do „zaorania i posypania solą” Telewizji Polskiej. Wspomniany Marcin Warchoł, który pełni funkcję pełnomocnika rządu ds. ochrony praw człowieka, nazwał Sylwestra Marzeń „Sylwestrem wynaturzeń”, podkreślając swoje niezadowolenie z obecności tęczowych opasek. will.i.am ustosunkował się do jego tweeta, pisząc:

#WHEREISTHELOVE??? Jedność, tolerancja, zrozumienie, szacunek, różnorodność i integracja… TO MIŁOŚĆ… Ludzie to ludzie i wszyscy powinniśmy praktykować szacunek i miłość dla wszystkich typów ludzi na ziemi i uczyć się od nich. KOCHAM CIEBIE i twój kraj.

Wpis artysty doczekał się riposty ze strony polityka Solidarnej Polski. – W takim razie dlaczego nie zbojkotowałeś Mistrzostw Świata w Katarze za to, w jaki sposób traktuje się tam kobiety, migrantów i społeczność LGBTQ+? Sprzedałeś swoje zasady dla zysku. Hipokryzja – napisał Marcin Warchoł.

Na tego tweeta will.i.am już nie odpowiedział.

Polecane

Share This