Szczegóły albumu Vienia (AUDIO)


2013.03.28

opublikował:

Szczegóły albumu Vienia (AUDIO)

Założyciel legendarnego zespołu Molesta Ewenement już w kwietniu zaprezentuje najnowszą solową płytę pt. „Profil pokoleń”.

Warszawski raper, od zawsze znany z zamiłowania do muzycznych eksperymentów stworzył koncepcję albumu opierającego się na nowych opracowaniach utworów polskich artystów niezależnych przełomu lat 80’ i 90’.

Vienio nie tylko pokusił się o rapowy komentarz do znanych i cenionych utworów ówczesnego podziemia i kontrabandy artystycznej ale zrobił krok więcej – zaprosił do studia samych twórców i wraz z nimi stworzył materiał.  W ten sposób mistrzowskie teksty czołówki polskiego undergroundu cytowane w zwrotkach i refrenach, zyskały kontynuację w hip-hopowej postaci.

{mass}

Dla artysty album jest swego rodzaju pomostem pomiędzy tym co zostało powiedziane w przeszłości, a tym co potrzebuje swego wyrazu i kształtu obecnie.Na płycie gościnne występują: Maleo, Dezerter, Tomek Lipiński, Kapitan Nemo, Sztywny Pal Azji, Apteka, Jarex Baksish a także Jamal, Miuosh, Mr. Borman.

Inspiracje: Lech Janerka, Grzegorz Ciechowski

Za produkcję bitów odpowiedzialny jest Pereł. Gramofony DJ Technik.Przedsprzedaż krążka wystartowała właśnie na www.preorder.pl. 

Polecane

Share This