Szczegóły nowej płyty Okolicznego Elementu

Poznaliśmy okładkę oraz datę premiery długo zapowiadanego legalnego debiutu opolskiego Okolicznego Elementu.


2012.09.13

opublikował:

Szczegóły nowej płyty Okolicznego Elementu

Płyta o tytule „Kosze Zerwane” ukaże się już 12 października nakładem wytwórni Step Records. Album to zestawienie 12 pełnoprawnych numerów, poprzeplatanych skitami budującymi klimat i atmosferę krążka. Całość należy traktować jako podsumowanie dotychczasowej muzycznej drogi Mejdeja oraz Ninjy oraz otwarcie kolejnego, całkiem nowego rozdziału, już „na legalu”. Co ciekawe, na płycie raperzy podejmują wiele poważniejszych tematów, nie stroniąc rzecz jasna od i tak sporej dawki humoru, z którym od zawsze byli kojarzeni, dzięki czemu jesień stała się idealną porą roku na premierę krążka zespołu kojarzonego do tej pory z mocno wakacyjnym brzmieniem.

Przesunięcie premiery na jesień wynikło z tego, że przed wakacjami nie mieliśmy zamkniętego tematu gościnnych zwrotek oraz całej oprawy wizualnej, począwszy od teledysków, na okładce skończywszy. W myśl zasady „nic na siłę”, postanowiliśmy spokojnie dopracować materiał, z korzyścią dla słuchaczy. Wbrew opinii części z nich, jesień okazała się idealną porą na premierę, gdyż wydźwięk płyty jest mocno refleksyjny, o czym przekonacie się już niebawem – stwierdzają członkowie zespołu.

Za produkcję „Koszy Zerwanych” odpowiada podziemny „mistrz pętli” Mejdej oraz Urb (Dinal), który po latach stagnacji dostarczył słuchaczom naprawdę sporą dawkę bitów. Gościnnie udzieliła się zaś cała plejada raperów / wokalistów w mniejszym lub większym stopniu kojarzonych z zespołem. Ich ksywki zostaną ujawnione w późniejszym etapie promocji.

Polecane

Share This