Sześcioro Polaków na międzynarodowych zawodach DJ-skich

We wrześniowej imprezie wystartują m.in. DJ LazyOne i DJ Kebs.


2018.08.14

opublikował:

Sześcioro Polaków na międzynarodowych zawodach DJ-skich

foto: mat. pras.

Sześcioro DJ-ów z Polski zakwalifikowało się do międzynarodowych zawodów DJ-skich Red Bull Music 3Style, potocznie określanych również jako olimpiada DJ-ów. 22 września powalczą w Poznaniu o miejsce w światowym finale, który odbędzie się na Tajwanie.

Praktyczna Pani, DJ Gafo, Staszek Selektah, LazyOne, Kebs, Def Wave to DJ-e, którzy przeszli pierwszy etap kwalifikacji do Red Bull Music 3Style. Spośród nadesłanych zgłoszeń, to właśnie ich sety spotkały się z zainteresowaniem międzynarodowego jury składające się z Mistrzów Świata Red Bull Music 3Style z poprzednich lat. A było z czego wybierać, ponieważ w tym roku do swoje zgłoszenia nadesłało ponad 1 200 DJ-ów mających nadzieję na reprezentowanie swojego kraju podczas dziewiątej edycji największych zawodów didżejskich świata.

Decydujący kwadrans

22 września na Nocnym Targu Towarzyskim rozegra się polski finał zawodów. Zasady są proste: każdy DJ dostaje 15 minut na scenie, w trakcie których musi zaprezentować co najmniej trzy różne gatunki muzyczne i porwać publiczność do tańca. Ocenia ich jury składające się z legend DJ-ingu i dotychczasowych Mistrzów Świata Red Bull Music 3Style. Sety oceniane są w czterech kategoriach: oryginalność 40%, umiejętności 25%, dobór utworów 20% oraz oczywiście reakcja publiczności 15%.

Zwycięzca będzie reprezentował polską scenę DJ-ską podczas światowego finału w Tajpej na Tajwanie. Tam zmierzy się ze zwycięzcami krajowych finałów, które rozgrywać będą się na całym świecie od września do grudnia. Kto zostanie polskim mistrzem i wywalczy bilet do Tajpej? Dowiemy się 22 września w Poznaniu. Impreza startuje o 21:00.

Polecane

Share This