T.Love chce powiedzieć „Ja ciebie kocham”

Nowy klip zapowiadający "Hau! Hau!".


2022.04.20

opublikował:

T.Love chce powiedzieć „Ja ciebie kocham”

fot. Jacek Poremba

W sieci pojawiło się wideo do nowej piosenki T.Love. „Ja ciebie kocham” to trzecia zapowiedź krążka „Hau! Hau!”, którego premiera już w najbliższy piątek. Za muzykę odpowiedzialny jest Jan Benedek, a słowa jak zwykle napisał Muniek Staszczyk.

„Ja ciebie kocham” był pierwszym kawałkiem jaki powstał z myślą o albumie „Hau! Hau!” i jest utworem, który go otwiera. Wiosną 2020 jeździłem samochodem po opustoszałych, pandemicznych ulicach Warszawy, po czym wróciłem do domu i w kilka minut napisałam ten tekst do muzyki Janka, którą dostałem kilka dni wcześniej. Uwielbiam ten numer, to jest 100% T.Love w T.Love. Słychać w nim echa kapel, które nas inspirowały na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Klip w reżyserii Jacka Kościuszko z Pawłem Wilczakiem w roli głównej oddaje nastrój współczesnych, ciężkich czasów – mówi Muniek.

„Hau! Hau!” to najnowszy i zarazem najbardziej wyszczekany album w dyskografii T.Love. Wyszczekany w podwójnym znaczeniu. Szacowny 40-latek szczeka głośno, konkretnie i na temat, zwłaszcza, że ma się czym chwalić bo na jubileuszowym torcie ma aż dwie wisienki. W 2022 roku przypada również 30-tka albumu „King”, nagranego w kultowym składzie z Janem Benedekiem.

Nowy materiał jest strzałem za 10 punktów. Z dziesięcioma impresjami Muńka powstałymi do kompozycji Janka, ze społeczno-politycznym drugim dnem ale przede wszystkim z pro-ludzkim przesłaniem. Muniek & T.Love się nie zmieniają, jedynie poddają muzycznemu, nieco nowocześniejszemu podrasowaniu, co wychodzi im tylko podwójnie na dobre – wierni fani mają co lubią, nowi coś znanego we współczesnym wydaniu.

Janek Benedek podsumowuje muzycznie ten krążek jako „soundtrack naszych czasów, w rytmie miejsko-rockowej motoryki, z ciekawostkami w rodzaju mandoliny, saksofonu czy harmonijki ustnej, nie unikający także modernistycznej elektroniki”.

Gościnnie na płycie pojawili się Kasia Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni, Sokół, oraz Andrzej Smolik.

Polecane

Share This