T.Love wraca na scenę. Muniek zapowiedział nowy album swojej grupy

Trudno o lepszy moment na powrót.


2021.03.16

opublikował:

T.Love wraca na scenę. Muniek zapowiedział nowy album swojej grupy

fot. mat. pras.

Kiedy pod koniec 2017 roku T.Love zapowiadali zawieszenie działalności, wiedzieliśmy, że prędzej czy później zespół wróci na scenę.

To jest moja decyzja, trzeba zdystansować się od tego zjawiska, które nazywa się T.Love. Nie zamykam drzwi, bo to jest przecież najważniejsza rzecz muzyczna w moim życiu, żeby wrócić za jakiś czas w dobrym stylu. Nie chce się określać czasowo. Chce odpocząć od regularnego grania w kapeli, która funkcjonuje jak przedsiębiorstwo. To nie jest zarzut. To jest naprawdę przedsiębiorstwo, jest nas siedmiu w zespole, poza tym z nami pracuje jeszcze osiem osób. Ja jako lider przedsiębiorstwa muszę być lojalny wobec wszystkich ludzi. Muszę odpocząć – komentował wówczas artysta.

Muniek nie odpoczywał zbyt długo, już w 2019 muzyk wydał solowy album „Syn miasta”. W tym roku jego dyskografia poszerzyła się o koncertowe wydawnictwo „Na żywo i akustycznie 2018-2019” nagrane pod szyldem Muniek i Przyjaciele. Zamiast rozpocząć pracę nad kolejnym solowym wydawnictwem lider T.Love zdecydował się na reaktywację grupy. Trudno o lepszy moment na taki ruch – w 2020 zespół będzie świętował. 40. urodziny.

Rzuciłem się w wir pracy. Postanowiłem reaktywować zespół T.Love zawieszony w 2017 roku. Jestem w trakcie pisania nowego materiału z moimi kolegami w składzie klasycznym z płyty „King”. Planujemy wrócić w 2022 roku na 40-lecie zespołu, wydać nowy album i pojechać w trasę, jeśli będzie można. Postanowiłem coś robić, żeby nie zwariować – mówił w programie Onet Rano artysta.

Sprawdź także: Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski odpowiada na krytykę

Na wspomniane wyżej koncertowe wydawnictwo trafiły utwory zarejestrowane podczas koncertów, na których Muńkowi towarzyszą Cezariusz Kosman oraz Janek “Jahlove” Pęczak. Muniek i Przyjaciele wyruszyli we wspólną podróż jesienią roku 2018. Początkowo projekt ten miał być wyłącznie koncertową odskocznią od głośnego, rockowego grania. Muniek chciał pograć z mniejszym aparatem wykonawczym, w kameralnych salach, „bliżej ludzi”. Ogromny sukces tego początkowo skromnego przedsięwzięcia zaowocował powstaniem albumu dokumentującego ponad 80 koncertów, podczas których zespół objechał kilka razy całą Polskę, występując zarówno w małych klubowych salach, w teatrach, na scenach krajowych letnich festiwali oraz na PGE Narodowym.

Polecane

Share This