Taconafide – rozmach na niespotykaną w polskim rapie skalę?

Taco Hemingway i Quebonafide mają wielkie plany.


2018.03.18

opublikował:

Taconafide – rozmach na niespotykaną w polskim rapie skalę?

foto: mat. pras.

W piątek mieliśmy okazję zapoznać się z pierwszym singlem zapowiadającym wspólny album Quebonafide i Taco Hemingwaya. Numer zatytułowany “Art-B” zapowiada krążek “Soma 0,5 mg”. Wydawnictwo trafi do sklepów 13 kwietnia, póki co można je zamawiać w przedsprzedaży.

Również w piątek duet Taconafide podał daty siedmiu zaplanowanych na kwiecień koncertów promujących materiał. Poznaliśmy miasta, ale nie ujawniono lokalizacji. Te pojawiają się sukcesywnie i… robią wrażenie. Uważaliście, że wyprzedanie Torwaru przez Taco Hemingwaya to sukces rapowego artysty w Polsce? Taco i Quebo postanowili pobić ten wynik. Wiemy już, że 19 kwietnia artyści wystąpią w krakowskiej Tauron Arenie, dwa dni później mają się pojawić w stołecznej hali Torwar. Trasa obejmuje ponadto Katowice, Poznań, Gdańsk, Łódź i Wrocław, czyli miasta, w których mieszczą się największe hale widowiskowe w Polsce (odpowiednio Spodek, Arena, Ergo Arena, Atlas Arena i Hala Stulecia). Oczywiście oficjalnie podano póki co jedynie lokalizacje koncertów w Krakowie i Warszawie, ale biorąc pod uwagę obiekty w tych dwóch miastach, naturalnym ruchem wydaje się także rezerwacja hal w pozostałych miastach. Nigdy wcześniej w polskim rapie nie było wydarzenia na taką skalę.

Kwietniowa trasa “Ekodiesel Tour” ma być jedyną szansę na zobaczenie artystów wspólnie na scenie. Oprócz materiału z krążka “Soma 0,5 mg” w repertuarze pojawią się najważniejsze utwory obu artystów.

Rozpiska “Ekodiesel Tour”:

19.04 – Kraków, Tauron Arena
21.04 – Warszawa, Torwar
22.04 – Katowice, TBA
24.04 – Poznań, TBA
26.04 – Gdańsk, TBA
27.04 – Łódź, TBA
28.04 – Wrocław, TBA

Polecane