Tarcza antykryzysowa – Słoń bezlitosny dla decyzji ministerstwa


2020.11.14

opublikował:

Tarcza antykryzysowa – Słoń bezlitosny dla decyzji ministerstwa

fot. mat. pras.

W sieci pojawiła się lista 2064 podmiotów, które załapały się na wsparcie z Funduszu Wsparcia Kultury, w ramach którego rząd rozdysponował 400 mln złotych. Dofinansowanie dostały m.in. teatry, agencje koncertowe i artyści, niektórzy bardzo wysokie, co nie podoba się Słoniowi

Właśnie k***a przeczytałem artykuł na temat tego, ile wsparcia od państwa (czyt. dofinansowania) dostały gwiazdy estrady. Tej, k***aaaa, nie wierzę w to – skomentował Słoń.

Raper opublikował screen, na którym widzimy kwoty przyznane m.in. grupie Bayer Full (łącznie 550 tysięcy – 150 dla firmy Sławomira Świerzyńskiego, 400 dla firmy impresaryjnej będącej własnością Renaty Świerzynskiej), Weekendowi (520 tys.), Kamilowi Bednarkowi (500 tys.), Grzegorzowi Hyżemu (449 tys.) i innym (więcej na jednym z poniższych screenów).

Sprawdź też: Tarcza antykryzysowa dla branży. Artyści, którzy nie mogą koncertować, dostaną wielkie pieniądze

Tej, to się dzieje naprawdę. Bayer Full łącznie dostaną 550 tysięcy. Tej, koniec. Teatry, firmy nagłośnieniowe, oświetleniowe, kluby, firmy bookingowe, ośrodki kultury, niezależni artyści, wytwórnie – wszystko idzie się j***ć. „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina” – stwierdził mocno Słoń, przywołując ironicznie cytat z piosenki Bayer Full.

Polecane


Share This