TAU ponownie jako Medium. „Byłem newcomerem roku, a zaczynali ze mną Gedz, Bisz, Białas”

"Jestem hip-hop head nawet jeśli hip-hop dead".


2024.02.29

opublikował:

TAU ponownie jako Medium. „Byłem newcomerem roku, a zaczynali ze mną Gedz, Bisz, Białas”

fot. mat. pras.

Fani czekali, prosili, błagali wręcz często i oto jest – przed Wami ponownie Medium. Przynajmniej teoretycznie. W sieci pojawił się nowy singiel Tau zatytułowany „Street Credit”. Raper wraca w nim do początków swojej kariery, tym samym wraca też do ksywki Medium. „Byłem newcomerem roku ziomuś a zaczynali ze mną Gedz, Bisz, Białas, kogo tam nie było” – wylicza raper, po czym zastanawia się, w jakim miejscu kariery znajdowałby się dziś, gdyby nie wszedł na nową drogę i nie zmienił się w TAU.

„A pomyśleć co by było gdybym został? / Pewnie moja morda była dzisiaj na billboardach / Każdy by mnie kochał, bylе bym się komuś dograł / A z mojego konta wylewałaby się forsa, Oh My” – słyszymy w „Street Credicie”.

Artysta przypomina słuchaczom, że kariera, którą robił na scenie jako Medium, to tak naprawdę dobra mina do złej gry. Raper źle wspomina tamten okres swojego życia, co wyraża w tekście: „To niesamowite, że ludzie kochali rapera / Dawali mu medal, a wcale nie mieli pojęcia / Że kiedy rapował na scenach, to prawie umierał / I że go pożera głęboka depresja / I jego marzenia to śmierć… / I doceniali go za jego bity, nawijki i skillsy i ciągle mówili, że zje / To niesamowite, że ci sami ludzie go pozostawili, gdy wrócił na scenę podzielić się wiarą i za to go znienawidzili / zabili go za to, a mimo to dalej rapował i kontynuował dekadę ten bieg”.

„Street Credit” to singiel zapowiadający album „Remedium 2”, który można już zamawiać w sklepie wytwórni Bozon Records. Data premiery pozostaje póki co nieznana. Utwór jest dostępny na platformach streamingowych od północy. O 14.00 pojawi się klip.

Tagi


Polecane

Share This