Tau z emocjonalnym wspomnieniem Magika

Dziś 18. rocznica śmierci legendy polskiego rapu.


2018.12.26

opublikował:

Tau z emocjonalnym wspomnieniem Magika

fot. mat. pras.

Każdego roku 26 grudnia reprezentanci rodzimej sceny hip-hopowej wspominają Magika. Śląska legenda, członek Kalibra 44 i Paktofoniki popełnił samobójstwo dokładnie 18 lat temu. Wśród artystów oddających mu hołd w tym roku znalazł się Tau, który przyznał, że miał podobne problemy co Magik. – Z perspektywy lat widzę w jego tekstach wołanie o pomoc. Depresja, choroba psychiczna, mroczne usposobienie – napisał Tau.

Szef Bozon Records przyznaje, że Magik był jego idolem. – Osobiście uważam, że pod względem flow, feelingu, kreatywności i barwy głosu był po prostu najlepszy – stwierdził artysta, dodając: – Choćbyś był najlepszym i najbardziej popularnym raperem świata, najbogatszym człowiekiem, to ze śmiercią nie wygrasz. Poniżej znajdziecie pełny wpis Tau poświęcony Magikowi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Byłem fanem. Osobiście uważam, że pod względem flow, feelingu, kreatywności i barwy głosu był po prostu najlepszy. Dziś mija 18 lat od jego samobójczej śmierci. Z perspektywy lat widzę w jego tekstach wołanie o pomoc. Depresja,choroba psychiczna, mroczne usposobienie. I nie chodzi o to, że chcę go demonizować… A bardziej zwrócić się do Ciebie: Jeśli jesteś w depresji, lękach, czujesz pustkę, bezsens i obojętność, nie masz chęci by żyć… Nie zamykaj się w czterech ścianach❗ Nie zamykaj się w sobie❗ Nie ukrywaj problemu❗ Pierwszym krokiem do wyjścia z kryzysu jest podzielenie się swoim problemem z innymi: rodzicami, znajomymi, psychologiem, kapłanem. A przede wszystkim duchowo w Sakramencie Spowiedzi. Oddaj swoją ciemność Jezusowi. Ja byłem w takich ciemnościach jak Piotr Łuszcz. I gdyby nie Bóg i życzliwi ludzie, którzy podali mi pomocną dłoń też prawdopodobnie już bym nie żył. Gdybym któregoś dnia nie wstał z łóżka naćpany i nie poszedł do konfesjonału pewnie wspominano by mnie jako tego, który odszedł. I choćbyś był najlepszym i najbardziej popularnym raperem świata, najbogatszym człowiekiem, to ze śmiercią nie wygrasz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Na wieki wieków. Amen.

Post udostępniony przez Tau (@tau.bozon)

Polecane

Share This