Taylor Swift odświeża „Wildest Dreams”


2021.09.21

opublikował:

Taylor Swift odświeża „Wildest Dreams”

fot. mat. pras.

Fani chcą, Taylor Swift daje. Zainspirowana niespodziewaną popularnością piosenki „Wildest Dreams” na TikToku, amerykańska gwiazda przygotowała nową wersję singla z płyty „1989”.

Utwór stanowi kolejną odsłonę cyklu „Taylor’s Version”, w ramach którego artystka nagrywa autorskie wersje swoich płyt i piosenek. Choć w planach – na 19 listopada – jest odświeżona przez Taylor edycja albumu „Red” z 2012 roku, Swift postanowiła wyjść na przeciw oczekiwaniom swych sympatyków i w pierwszej kolejności wypuścić numer „Wildest Dreams” (Taylor’s Version).

Widziałam, że „Wildest Dreams” trenduje na TikToku, więc pomyślałam, że powinniście dostać moją wersję – napisała na Twitterze.

Piosenka stała się popularna na platformie, gdyż fani Swift używają jej z nowym filtrem „slow zoom”.

Twórcami oryginalnego utworu byli Taylor, Shellback i Max Martin. Za brzmienie odpowiadali natomiast Shellback i Martin. Uaktualnioną wersję z Shellbackiem wyprodukował Christopher Rowe.

W sierpniu Ed Sheeran opublikował filmik ukazujący kulisy pracy nad nową, autorską wersją przeboju „Everything Has Changed”, który nagrał w duecie z Taylor. Piosenka znajdzie się na odświeżonej wersji płyty „Red”, będzie drugim takim wydawnictwem, po tym, jak Swift odzyskała prawa autorskie do swych pięciu pierwszych płyt.

Polecane

Share This