Telewizja Polska zaskoczona decyzją Melanie C. Stacja wydała oświadczenie

Wokalistka wycofała się z Sylwestra Marzeń, ponieważ nie popiera polityki stacji.


2022.12.27

opublikował:

Telewizja Polska zaskoczona decyzją Melanie C. Stacja wydała oświadczenie

fot. mat. pras.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że zapowiedziana kilka dni temu jako zagraniczna gwiazda Sylwestra Marzeń TVP Melanie C wycofała się z imprezy. Wokalistka przyznała, że w związku z tym, że polityka Telewizji Polskiej jest daleka od sympatyzowania ze środowiskami LGBT+, to ona nie widzi dla siebie miejsca w line-upie wydarzenia.

W świetle informacji, które mi przedstawiono, a które nie zgadzają się z moimi poglądami na temat społeczności, które wspieram, obawiam się, że nie będę mogła wystąpić w Polsce na Sylwestra. Mam nadzieję wrócić niedługo. Życzę Wam wspaniałych świąt i wszystkiego, co najlepsze na 2023 rok – poinformowała gwiazda.

Stacja również wydała w tej sprawie oświadczenie, nie kryjąc zaskoczenia decyzją wokalistki. TVP winą za decyzję wokalistki obarcza wywierających na nią naciski internautów.

Melanie C jest jedną z wielu gwiazd tegorocznego „Sylwestra Marzeń z Dwójką”, która przyjęła zaproszenie i podpisała kontrakt z Telewizją Polską. Swoją obecność potwierdziła w nagraniu skierowanym do polskiej publiczności, w którym podkreśliła, że jest podekscytowana faktem, że Sylwestra spędzi w Zakopanem i będzie wspólnie z nami świętować powitanie Nowego Roku, a dziś – pod naciskiem internetowych komentarzy – niespodziewanie zrezygnowała z występu – czytamy w komunikacie.

W line-upie Sylwestra Marzeń nadal pozostają Thomas Anders z Modern Talking, Golec uOrkiestra, Viki Gabor, Weekend, Stanisław Karpiel-Bułecka, Sara James, Boys, Justyna Steczkowska, Maja Hyży, Marina, Zenek Martyniuk i Sławomir.

Polecane

Share This