The Afghan Whigs jednak w Proximie

Zmiana miejsca koncertu.


2012.08.09

opublikował:

The Afghan Whigs jednak w Proximie

Informujemy, że warszawski koncert grupy The Afghan Whigs (wtorek, 14 sierpnia) został ze względów organizacyjnych przeniesiony z Palladium do Proximy. Zakupione bilety zachowują ważność. Wejście do klubu od 19:00, start koncertu o 20:30.

Trio w składzie Dulli, Curley oraz Rick McCollum (gitara) powstało w 1986 roku w Cincinnati. Debiutancki album „Up In It” ukazał się w 1990 roku nakładem kultowej dziś wytwórni Sub Pop. Następca pierwszego krążka, doskonały „Congregation” ukazał się dwa lata później umacniając pozycję The Afghan Whigs na alternatywnej scenie. Takie

utwory jak „Conjure Me” czy „Turn On The Water” zyskały status niezależnych hitów. Zespołem zainteresował się mainstreamowy label – Elektra. Efektem nowego kontraktu był album „Gentleman” (1993) uważany za jedno z najważniejszych dokonań w muzyce lat 90-ych. Album „Black Love” (1996) uważany przez wielu za najbardziej ambitne dzieło Afghan Whigs nie okazał się komercyjnym sukcesem, co zaowocowało rozstaniem zespołu z wytwórnią Elektra i podpisaniem umowy z Columbia Records. Efektem tych zmian był kultowy krążek  TheAfghan Whigs z 1998 roku – niesamowity album „1965”. Zdecydowanie najbardziej soulowa płyta w dorobku formacji okazała się ostatnim albumem w dyskografii. Dulli poświęcił się następnie karierze z Twilight Singers i Gutter Twins kilkukrotnie odwiedzając Polskę ze wspaniałymi koncertami.

Po kilkunastu latach The Afghan Whigs wracają – zagrali między innymi na festiwalach ATP czy Primavera, a także w miniony weekend na Lollapaloozie w Chicago. Z prawdziwą dumą możemy ogłosić, że Polska będzie jednym z nielicznych przystanków na europejskiej trasie formacji! Grupa zapowiada, że podczas występów na żywo usłyszymy piosenki z wszystkich płyt, a także kilka niespodzianek oraz utworów nigdy dotąd nie wykonywanych na żywo. Na scenie do podstawowego składu The Afghan Whigs dołączą na trasie perkusista Cully Symington (Okkervil River, Gutter Twins) oraz Rick Nelson (Polyphonic Spree, Twilight Singers).

Polecane

Share This