The Beatles ustanawiają kolejny rekord

Tym razem grupa przebiła Kate Bush i to o całą dekadę.


2023.11.14

opublikował:

The Beatles ustanawiają kolejny rekord

fot. mat. pras.

„Now and Then” Beatlesów na pierwszym miejscu w Wielkiej Brytanii. 54 lata to nowy rekord najdłuższej przerwy między kolejnymi numerami 1. Poprzedni rekord należał do Kate Bush i był o 10 lat krótszy.

The Beatles ustanowili nowy rekord UK Charts, stając się zespołem, który wrócił na pierwsze miejsce listy przebojów po najdłuższej przerwie. „Now and Then” jest 18. numerem 1 jeden w karierze grupy i jednocześnie pierwszym od 54 lat. Poprzednim singlem otwierającym zestawienie było „The Ballad of John and Yoko” / „Old Brown Shoe” z 1969 r. Dotychczasowy rekord należał do Kate Bush i wynosił 44 lata – tyle minęło między wprowadzeniem na szczyt singli „Wuthering Heights” i „Running Up That Hill”.

Autorem „Now and Then” był John Lennon, który zaśpiewał także w tej piosence. Nagranie zostało później opracowane przez Paula McCartneya, George’a Harrisona i Ringo Starra, a po czterech dekadach dokończone przez Paula i Ringo.

Po usłyszeniu dobrej wiadomości McCartney wystosował krótkie oświadczenie, w którym przyznał: – To zadziwiające. Zwaliło mnie to z nóg. To dla mnie bardzo emocjonalny moment dla mnie. Uwielbiam to.

To nie koniec wiadomości dotyczących Beatlesów. Zespół wznowił dwie kompilacje – „Red Album” i „Blue Album”. Nagrania z lat 1962-1966 („Red Album”) i 1967-1970 („Blue Album”). Wydawnictwa doczekały się obszernych reedycji i są już dostępne. Od momentu debiutu w 1973 r. kolekcje nagrań z lat 1962-1966 i 1967-1970 wprowadziły do fandomu Beatles niezliczonych słuchaczy w każdym wieku i z różnych zakątków świata.

Poszerzone, tegoroczne wydania obejmują cały kanon grupy, na który złożyło się 75 wyróżniających się piosenek, począwszy od pierwszego singla „Love Me Do”, aż po najnowsze „Now And Then”. Dzięki dodaniu 21 utworów (12 na „Red” i 9 na „Blue” historia The Beatles została przedstawiona lepiej niż kiedykolwiek.

Obie kompilacje są dostępne w formie cyfrowej w serwisach streamingowych, w wersjach 2CD, 3LP na 180-gramowych czarnych winylach, a także w limitowanych wydaniach dostępnych w Beatles Store – 3LP na kolorowych winylach (czerwonych w przypadku „Red Albumu” i niebieskich dla „Blue Albumu”), boksie 4CD w slipcasie oraz boksach 6LP – na czarnych bądź kolorowych płytach winylowych – także w slipcasie.

Polecane

Share This