The Dead Weather koncertowo

Na rynku pokazała się Ep-ka z materiałem koncertowym The Dead Weather


2009.10.30

opublikował:

The Dead Weather koncertowo

Oprócz tego, że grupa właściwe ma już ukończony materiał na drugą płytę, to w dodatku, zupełnie niespodziewanie wypuściła na rynek Ep-ke z materiałem koncertowym.

Wydawnictwo nosi tytuł „Live From Third Man West”. Materiał został zarejestrowany z krótkiego koncertu formacji w sklepie Third Man Records And Novelties w Los Angels. Zawiera pięć piosenek oraz cztery video.

Całość dostępna jest wyłącznie w formie cyfrowej. Oto zawartość:

„Forever My Queen” (Pentagram cover) (audio)

„Hang You From the Heavens”

„I Cut Like a Buffalo”

„So Far From Your Weapon”

„Treat Me Like Your Mother”

„Hang You From the Heavens” (live video)

„I Cut Like a Buffalo” (live video)

„So Far From Your Weapon” (live video)

„Treat Me Like Your Mother” (live video)

The Dead Weather to nowa formacja założona przez Jacka White (The White Stripes, the Raconteurs) i nagrywająca dla jego wytwórni Third Man. W czteroosobowym składzie znaleźli się także: Dean Fertita (Queens Of The Stone Age),  “Little” Jack Lawrence (The Raconteurs, The Greenhornes) i Alison Mosshart (The Kills). Od innych projektów White`a, The Dead Weather różnią sie m.in. kobiecym (często umyślnie zniekształconym) wokalem Alison i ciekawymi rozwiązaniami rytmicznymi. Wśród 11 piosenek na płycie nie zabrakło jednak wpływów bluesa i psychodelicznego rocka – wszystko jednak podane jest w przystępnej formie i – jak w przypadku projektów, w których macza palce wokalista White Stripes – oparte na chwytliwych, uzależniających wręcz melodiach.

Polecane

Share This