The Dillinger Escape Plan na MetalFeście

Poza tym zagrają m.in. Accuser i Kat.


2013.03.12

opublikował:

The Dillinger Escape Plan na MetalFeście

Prezentujemy kolejną część zespołów, które wystąpią w Jaworznie na drugiej edycji MetalFest. Tym razem do obsady festiwalu dołączają: math-corowa, szalona i niekonwencjonalna horda The Dillinger Escape Plan, niemiecka thrash-metalowa ekipa Accuser oraz prezentująca ten sam styl grupa Inner Sanctum z Indii. Bardzo nam miło będzie gościć weteranów polskiej sceny heavy-metalowej, zespół Kat & Roman Kostrzewski. Ponadto: Corruption, The Nomads, The Dead Goats oraz Shame Yourself to kolejne formacje, które wzbogacą tegoroczny MetalFest.

MetalFest 2013 Open Air Polska

OWR ”Sosina” Jaworzno, ul. Bukowska

Data: 20-22 czerwca 2013

Bilety dostępne są w sieci eBilet.pl:

Wkrótce poznamy jeszcze jednego, ostatniego headlinera.

The Dillinger Escape Plan (USA) Math-Core

Ten amerykański band to kolejny z występujących na tegorocznej edycji MetalFestu zespołów określanych mianem „kultowych”. Chociaż nie mogą się pochwalić podobnym muzycznym stażem co Sodom czy Entombed, to muzycy z tDEP już zdążyli zainspirować tysiące grup na całym świecie i zmienić na zawsze oblicze metalowej muzyki. Od pierwszych albumów zaprezentowali styl, którego nie sposób podrobić. Fuzja jazzu, eksperymentalnego metalu i rocka jest czymś, koło czego nie da się przejść obojętnie. The Dillinger Escape Plan określony został przez magazyn Kerrang! jako „najlepszy zespół koncertowy na naszej planecie”. Zobaczyć na scenie tych szaleńców, to gratka nawet dla ludzi, którzy na co dzień nie słuchają ich muzyki.

Kat & Roman Kostrzewski (Polska) Thrash-Metal

W zeszłym roku na MetalFest, polskie, doświadczone i kultowe ekipy reprezentowali Acid Drinkres i Vader. W tym roku, na terenie Sosiny wystąpi thrash metalowa legenda Kat & Roman Kostrzewski. Nikomu, kto w naszym kraju słucha heavy metalu nie trzeba tych panów przedstawiać. Kat & Kostrzewski, obok TSA i Turbo są prekursorami metalowej polskiej muzyki. Mają niepodważalny status legend, a ich wpływ na wielu rodzimych muzyków jest bezsprzeczny. Gościć ich w czerwcu na MetalFest, to będzie zaszczyt.

Accuser (Niemcy) Thrash-Metal

Do składu drugiej sceny, dnia dedykowanego muzyce thrash metalowej dołączają doskonale znani polskiej publiczności muzycy z zespołu Accuser. Grupa powstała w 1986 roku i od tego czasu (nie licząc krótkiej przerwy) wierna jest metalowej, thrashowej stylistyce. Trasy, które Accuser odbył u boku największych przedstawicieli gatunku mówią same za siebie. Punkt obowiązkowy składu MF ’13 dla każdego, kto zaciera ręce na występ Sodom czy Destruction.

Polecane

Share This