The Dumplings otwierają nowy rozdział w karierze


2018.09.14

opublikował:

The Dumplings otwierają nowy rozdział w karierze

foto: mat. pras.

Na tydzień przed sklepową premierą trzeciego albumu The Dumplings „Raj” zespół prezentuje teledysk do tytułowego utworu z tej płyty. W roli głównej w klipie wystąpił aktor Rafał Mohr, a wideo zostało wyreżyserowane przez Piotra Matejkowskiego.

„Raj” to trzeci studyjny album duetu tworzonego przez Justynę Święs i Kubę Karasia. Nowa płyta została w całości napisana, skomponowana i wyprodukowana przez twórców złotych „No Bad Days” i „Sea You Later”.

Muzycznie to wciąż elektropop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla The Dumplings stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. Wszystkie teksty napisane na płycie są w języku polskim, co na pewno otwiera w karierze zespołu nowy rozdział.

Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu „Zapach kobiety”, literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma osiem utworów – komentują Justyna i Kuba.

 

Polecane

Share This