The Legendary Pink Dots na Seven Festival

Kolejna "legenda" na węgorzewskim festiwalu


2010.03.06

opublikował:

The Legendary Pink Dots na Seven Festival

The Legendary Pink Dots – jeden z najpopularniejszych w Polsce zespołów z pogranicza gotyckiego i psychodelicznego rocka pojawi się wśród gwiazd tegorocznej edycji festiwalu w Węgorzewie.

Zespół ma u nas status kultowego, dzięki niezapomnianym audycjom Tomasza Beksińskiego z początku lat 90. W minionej dekadzie ukazały się specjalne polskie wydania płyt zespołu z jego tłumaczeniami tekstów i okładkami słynnego malarza (ojca dziennikarza), Zdzisława Beksińskiego.

Dokonania zespołu były od lat przyrównywane do osiągnięć Pink Floyd, Can, Syda Barretta i Neu!. Angielsko-holenderska formacja ma w swojej dyskografii kilkadziesiąt albumów. Do najsłynniejszych płyt popularnych Różowych Kropek należą: „The Maria Dimension”, „The Golden Age”, „Crashed Velvet Apocalypse” i „Any Day Now”. Muzycy zespołu współpracowali m.in. ze Skinny Puppy, Porcupine Tree i Hawkwind.

Grupa już wielokrotnie występowała w Polsce, ale tym razem będzie to festiwalowy i rocznicowy koncert. W tym roku zespół świętuje 30-lecie swojej działalności. Z tej okazji zdążyli już koncertować w Europie i USA.

Ich najnowsze wydawnictwa to: studyjna „Plutonium Blonde” z 2008 oraz koncertowa „Desment 04” i retrospektywna „The Maria Sessions” z 2009 roku.

Seven Festival odbędzie się w dniach 8 – 11 lipca 2010 w Węgorzewie. W tegorocznej edycji wystąpią m.in.: Sepultura, Strange Attractor, Vader, Hey, Coma, Lipali, Closterkeller, Hunter, Kolaboranci oraz Tides From Nebula, California Stories Uncovered i Klimt. W hołdzie Joy Division zagra supergrupa Heart & Soul, złożona z gwiazd alternatywnego rocka. Wkrótce mamy poznać kolejne gwiazdy.

Polecane

Share This